Předchozí
1 z 8
Další

Radim Holiš (ANO), hejtman Zlínského kraje a zastupitel Rožnova pod Radhoštěm:
Byl bych velmi rád, kdyby se podařilo společnost stmelit a zakopat příkopy, které vyhrocená prezidentská kampaň prohloubila. Protože mít jiný názor je normální, je potřeba ho respektovat a vést slušný dialog. Jsem připraven s novým prezidentem takto pracovat.

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.Zdroj: se svolením Radima Holiše

Jiří Korec (ANO), primátor Zlína:
Panu prezidentovi určitě gratuluji ke zvolení. A jediné, co mu mohu popřát, je, aby respektoval demokratické principy v tom nejsprávnějším slova smyslu, tak, aby se nezneužívaly. Jak už dříve říkával Václav Havel: Demokracie je pro ty, co to s ní myslí dobře, vlastně strašně složitá, zatímco ti, kteří ji neberou vážně, mají mnoho možností, jak ji zneužít. Nový prezident by měl po té vyhrocené kampani být tím, kdo nebude dále rozdělovat společnost, ale měl by naopak iniciovat a podporovat myšlenku, že je normální, že v demokratické zemi nemají všichni stejný názor a že když má někdo jiný názor, než je ten můj, tak za něj nemá být nějakým způsobem trestán. Společnost se dostala do situace, kdy se někteří voliči bojí říct, koho volí, protože mají strach z odsouzení ostatními lidmi. Je čas na to, aby se tento trend obrátil, protože tohle směřuje spíše do jiného režimu. Je potřeba, abychom se začali vracet k demokracii a respektování názoru jiných. A hledání toho nejlepšího řešení na základě vzájemné diskuze.

Ustavující městské zastupitelstvo, 20. října 2022, Zlín. Primátor Zlína Jiří Korec (ANO).Jiří Korec (ANO).Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Jiří Čunek (KDU-ČSL), starosta Vsetína, krajský zastupitel a senátor:
O novém prezidentovi toho zatím příliš nevíme. Nezbývá proto, než přát sobě i nám všem, aby to byl prezident dobrý, uvážlivý a vnímal odpovědnost, kterou má. Přeji si, aby svůj úřad vykonával co nejlépe. A to i přesto, že je to člověk politicky nezkušený. Budu věřit, že se mu bude dařit, že si najde dobrý tým spolupracovníků a že svou práci bude dělat dobře.

Jiří ČunekJiří Čunek (KDU-ČSL).Zdroj: Deník / Jiří Kopáč

Radek Vondráček (ANO), zastupitel Kroměříže a poslanec:
Novému prezidentovi blahopřeji a držím palce, ať se mu daří naplnit očekávání a uklidnit situaci. K tomu je nutné především respektovat, že lidé mají různé názory a není na světě jen jedna „vládní“ pravda a kdo nesouhlasí, je veřejný nepřítel.

Radek VondráčekRadek Vondráček (ANO).Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Marian Ležák (PRO Luhačovice), starosta Luhačovic:
Vzhledem k tomu, že je společnost aktuálně hodně rozdělená, pan prezident bude muset mít dostatek trpělivosti s cílem odstranit tyto názorové neshody a neviditelné příkopy a hradby mezi lidmi a tím náš národ opět spojit. Je potřeba diskutovat, hledat kompromisy a respektovat i odlišné názory. Věřím, že to náš nový prezident zvládne. Tímto blahopřeji Petru Pavlovi ke zvolení a přeji hodně energie a klidné povolební období.

Starosta Luhačovic Marian LežákMarian Ležák (PRO Luhačovice).Zdroj: Deník / Jana Zavadilová

Hana Večerková (ANO), starostka Otrokovic:
Co očekávám od nového prezidenta? Nadhled, lidskost, respekt a osvícenost, jen takový člověk může propojit naši rozpolcenou společnost. Přeji mu, ať se mu v nové funkci daří, věřím, že může být příkladem pro nás všechny.

Starostka Otrokovic Hana Večerková. Hana Večerková (ANO).Zdroj: se svolením starostky

Čestmír Vančura (Zlín 21), předseda hnutí a zastupitel Zlína:
Přeju panu prezidentu Pavlovi hodně štěstí. Potřebujeme příměří na všech frontách a významu tohoto slova vojáci rozumí nejlépe.

Ustavující městské zastupitelstvo, 20. října 2022, Zlín. Čestmír Vančura (Zlín 21).Čestmír Vančura (Zlín 21).Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Jana Zwyrtek Hamplová (NEZ), senátorka za obvod Kroměříž

Aby ve své funkci myslel vždy napřed na Českou republiku a její občany, a až potom na kohokoli jiného. Také aby byl obezřetný a transparentní při volbě svých poradců a spolupracovníků. Byla bych ráda, aby ihned zahájil iniciativu k mírovým jednáním a hned poté inicioval záchranu naší ekonomiky, kterou aktuální vláda prostě nezvládá. Za samozřejmost považuji, že bude bránit cenzuře a veškerým dalším nedemokratickým pokusům ministerstva vnitra. Tedy vzkázala bych mu to, co každému jinému prezidentovi.

Jana Zwyrtek HamplováJana Zwyrtek HamplováZdroj: se svolením Jany Zwyrtek Hamplové