„Bylo to poměrně časově náročné, až jsem obdivoval, že to tak všechno pěkně vycházelo. Snaha byla navštívit co nejzajímavější místa, přičemž jsme se také přizpůsobili přání prezidenta. Věřím, že jeho návštěva byla obohacující pro regionální firmy, jejich zaměstnance a samotné občany, s nimiž pan Miloš Zeman diskutoval," řekl na tiskové konferenci Stanislav Mišák. Během své návštěvy Zlínského kraje prezident absolvoval několik setkání s podnikateli, navštívil nejrůznější majitele firem, a to od těch středních až po velké, jako například včera společnost Continental Barum v Otrokovicích.

„Diskuse tam pro mě byla nesmírně zajímavá, obohacující. Odnáším si řadu poznatků," zhodnotil Miloš Zeman. S úsměvem také připomněl dotaz, který položil všem třem stům starostů na setkání v Luhačovicích. „Ptal jsem se jich, kdo má svého politického náměstka. Přihlásil se jeden, který prý má svého politického náměstka a tím je jeho pes," řekl Miloš Zeman.

Před rokem pan prezident při své první návštěvě Zlínského kraje slíbil záštitu nad vznikem památníku Tomáše Bati ve Zlíně. „Co se za ten rok událo, je něco nového, konkrétního?" obrátila se na hlavu státu s dotazem jedna z novinářek. Pan prezident prý ale zatím neobdržel žádné konkrétní podklady či žádost. „Až ji dostanu, pak na ni budu reagovat," podotkl Miloš Zeman.

Na přetřes přišla i hodně diskutovaná a podle mnohých problematická holešovská průmyslová zóna, která je až na výjimky prázdná. „Mám v podstatě ve svém krajském programu vyhrazené dopoledne pro setkání s lidmi, kteří ji mají na starost. Třeba právě Barum je důkazem toho, že zahraniční investice vedle těch domácích jsou velice užitečné, což by i holešovské zóně mohlo pomoci," konstatoval Miloš Zeman. Při návštěvě kraje jej také hodně potěšil fakt, že v regionu se rozšiřuje počet obuvnických firem, byť malých.