Nedaleko jeho školy totiž devatenáctiletý mladík vyrazil na sousední střední školu se zbraní v ruce a v plynové masce postřílel 17 lidí a další desítky zranil. Nadějný hokejista, útočník původem ze Zlína, měl masakr téměř na dosah.

Násilník Nikolaz Cruz do školy přišel krátce před koncem vyučování. Nesl si pušku, střelivo a kouřové granáty, tvář si chránil plynovou maskou. Když dorazil do budovy, spustil požární alarm, kterým donutil žáky i učitele vyjít na chodbu. Jakmile tak učinili, začal je bez slitování popravovat.

„Teprve poslední hodinu ve škole jsme se dozvěděli, co se vůbec děje. Byl jsem hodně zaskočený. Nedokázal jsem pochopit, že se tady něco takového může stát. Nevěřil jsem tomu, nedokázal jsem si představit, že jen kousek od naší školy se děje něco tak hrozného,“ říká s odstupem času Tadeáš Dřímal.

K události došlo v polovině února. Na sociálních sítích pak viděl spolu s ostatními spolužáky přímo i videa ze třídy. A tehdy mu došlo, co se doopravdy stalo.

„Začnete si uvědomovat, že všechno je pravda. Má rodina žije v Česku. O všem jsem je informoval. Neměli tušení, o čem píšu. Až o pár hodin později už jim bylo jasné, o čem byla řeč. Naštěstí už věděli, že já jsem v pořádku,“ vzpomíná.

Domů tehdy Tadeáš odcestovat nemohl, na druhý den totiž odlétal do Buffala na hokejový turnaj.
Kvůli masakru přišel mladík o hodně kamarádů a známých. Hodně tamních chlapců totiž hrálo High school (Hokejová soutěž mezi středními školami).

„Hrávali proti nám. Hodně mých kamarádů je znalo osobně. Poznamenalo to celý tým. Stále se s tím těžko srovnávám. Všude na internetu se o tom píše, stále se to řeší,“ podotkl.

Nyní také myslí na to, že měl tak trochu štěstí, že k události nedošlo v jejich škole. V hlavě mu ale stále šrotuje, že vše se ještě může přihodit.

„První to byl hurikán Irma, teďka tohle,“ posteskl si Tadeáš Dřímal.

Na Floridu přiletěl začátkem srpna, je to pro něj první sezona za vodou, tedy v Americe. Do budoucna má plány jasné: školu a hokej. Chtěl by se dostat na univerzitu a tam hrát univerzitní hokej.

„Dnes je univerzitní hokej na vyšší úrovni než na juniorské lize,“ dodává šikovný hokejista.