Gymnasta koukal sestře na kalhotky

Například v květnu zaměstnal zlínské městské policisty bývalý gymnasta. Ten si totiž usmyslel, že zastaví vlak tím, že před ním udělá provaz. „Podle jeho slov to takto už udělal patnáctkrát a pořád ho to baví,“ připomněla mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Když opilého muže hlídka převezla na záchytku do Kroměříže, čekalo je další komické vystoupení. „Před sestřičkou opět vystřihl provaz s tím, že potřebuje zjistit, zda má kytičkované spodní prádlo. A navíc ji ještě nabídl početí paterčat s tím, že je nadsamec,“ sdělila Škubalová.

O měsíc později měli strážníci přímo na své služebně neuvěřitelnou návštěvu. Přišel k nim potomek Cyrila a Metoděje. Třiašedesátiletý muž jim tvrdil, že přijel z italského města Udine za svou sestrou. Tu prý má umělým oplodněním přivést do jiného stavu, protože je potomek věrozvěstů.

Podle dokladů však měla žena již osmdesát let. „Strážníci mu však s tímto problémem nemohli nijak poradit, a tak jej odkázali na specializované zdravotnické zařízení,“ konstatovala mluvčí.

Opilí mladíci přišli do dívčí školy na test z matematiky

Nemalé překvapení připravila v říjnu čtveřice mladíků nejenom hlídce, ale i samotné učitelce soukromé střední školy. Ta totiž ráno ve třídě mezi svými studentkami objevila podnapilé cizí mladíky. Ti vzorně seděli v lavicích a čekali na vyučování.

„Vyděšená učitelka okamžitě začala volat o pomoc. Na to dva výrostci zřejmě dostali strach a ze školy utekli. Třetí vzal do zaječí poté, co se zástupkyně ředitele obrátila na naši hlídku,“ popsala další z neobvyklých případů Škubalová.

Když se tak hlídka začala čtvrtého z nich ptát, co to mělo znamenat, dostalo se jim neobvyklé odpovědi. „Po prohýřené noci dostali nápad, jít si napsat prověrku z matematiky,“ pousmála se mluvčí.

Mladík plival na bankomat

Nejenom zlínští, ale i vsetínští městští policisté zažívají při svých zásazích neobvyklé situace. Například v květnu lapili zlodějíčka, který si z obchodu ukradl brýle. Jeho výmluva byla skutečně prazvláštní. „Mladík to totiž zdůvodnil tím, že mu svítilo slunce do očí, tak si proto musel hned pořídit brýle,“ pousmál se zástupce velitele vsetínské městské policie Libor Vráblík.

Nevšedním způsobem si rovněž v listopadu vyřizoval své účty s bankomatem i opilý dvaadvacetiletý mladík ze Vsetína. Když mu totiž stroj zřejmě odmítl vydat peníze, začal na něj plivat a pak i kopat v domnění, že jej přemluví. K jeho smůle ale kolem procházeli strážníci, a tak mladý muž nakonec putoval na záchytku.

Polonahé slečny se koupaly v kašně

Kroměřížské městské policisty zase pobavil případ šesti mladých dívek, které se v létě rozhodly vykoupat v kašně přímo na náměstí. Polonahé do ní naskákaly, což se ale nelíbilo jedné kolemjdoucí dámě. Ta pohoršena jejich chováním zavolala strážníky.

„Jenže podle zákona, aby mohly být dívky pokutovány za přestupek za pohoršení, muselo by jejich chování budit nelibost minimálně u dvou lidí. Jenže v tu dobu na náměstí byli jen příslušníci mužského rodu a těm pohledy na mladé slečny nikomu nevadil. Hlídka tak děvčata nakonec jen z kašny vykázala,“ pousmál se ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Nejenom městští strážníci, ale i policisté se mohou pochlubit nevšedními zážitky, které je potkaly při výkonu jejich služby. Předčasný vánoční dáreček tak dostali policisté v Uherském Brodě. Těm se totiž přišel sám přiznat zloděj, který se vloupal do několika chat. Byla mu v nich totiž zima a on se rozhodl dobrovolně strávit zimu za mřížemi.

Žena seděla ve voze a tancovala

To zase na rozvášněnou řidičku, která zůstala ve svém voze stát uprostřed křižovatky a tancovala v něm, narazili policisté v Uherském Hradišti. „Hlídka vyzvala řidičku, aby vypnula motor a vystoupila z auta. Místo toho, žena v autě zesílila hudbu z autorádia a začala na sedadle tancovat,“ popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Pak sice vypnula motor, ale zase předstírala, že spí. Policisté na místo zavolali záchrannou službu a hasiče. Po jejich příjezdu žena otevřela oči a znovu pustila nahlas rádio a začala v autě opět tancovat. Na výzvy policistů nereagovala, jen se jim vysmívala.

„Strážci zákona spolu s hasiči stáhli na škvíru okno jejího BMW a stříkli dovnitř slzotvorný plyn. Po minutě žena odemkla a otevřela dveře auta,“ konstatoval Mergental. Dodal, že žena nakonec skončila na záchytce.