„Ve Zlínském kraji je asi šest sportovišť, která by se stala součástí olympijského rozpočtu,“ lákal Bém. Podle něj by mělo jít o zlínský Stadion mládeže, areály pro stolní tenis v Hluku, triatlon v Otrokovicích a tenis ve Valašském Meziříčí a Zlíně.

Primátor Prahy deklaroval, že náklady spojené s uchazečským procesem jsou hrazené z rozpočtu hlavního města. „Žádná zlínská obec nepřijde ani o korunu kvůli tomu, že Praha se uchází o kandidaturu na pořádání letních olympijských her. To vylučuji,“ tvrdil pražský primátor. Zdůraznil také, že hry pořádané za posledních padesát let nebyly nikde prodělečné.

Například ve Valašském Meziříčí by nebyli proti představě, že u nich díky hrám budou trénovat špičkoví sportovci. „Oficiálně sice nic nevíme, ale potěšilo by nás to. Město disponuje halou i ubytovnou, ale vyžadovalo by to jejich rekonstrukci,“ řekl mluvčí valašskomeziříčské radnice Josef Beneš. Podle starosty Vlčnova na Uherskohradišťsku Jana Pijáčka (ODS) je olympiáda naplánovaná na příliš brzký termín.

„Na jejím pořádání počítám nikomu nic nevadí. Olympijská myšlenka je čistá. Ale je to načasované do nejnevhodnějšího období,“ zmínil Pijáček. Řekl, že obce čekají na evropské peníze, které měly přijít už roce 2007 a stále v obecních pokladnách chybějí. Starostům vesnic a menších měst se také nelíbí způsob přerozdělování peněz ze státního rozpočtu.

„Navíc je to velká investice. A neznám investici, která by se na počátku neproklamovala nižší, než nakonec byla,“ dodal starosta Vlčnova s tím, že z toho plyne i nejistota ohledně sportovišť. „Zda to nejsou jen tečky na papíře,“ uzavřel Pijáček.

Pražský primátor prý nepřesvědčil ani starostu Drnovic na Valašskokloboucku Tomáše Zichu (KDU­ČSL). „Mně jeho jednání připadalo, jako bychom byli podřízení. Peníze určitě z rozpočtu půjdou, Praha není schopná to zaplatit,“ podivoval se starosta Drnovic.

„Argumentoval věcně. Myslím, že to pomohlo i nám starostům,“ míní naopak představitel Doubrav na Zlínsku Jiří Šulák (nezávislý).