V internetové anketě Zlínského deníku nechal za sebou lídr ČSSD s velkým náskokem zástupce ODS, lidovců i ostatních stran

close zoom_in

Oproti ostatním navrženým politikům, jimž mohli více než deset dnů posílat čtenáři své hlasy, získal výrazný počet preferencí. S velkým odstupem za sebou nechal i současnou primátorku města Irenu Ondrovou (ODS).

Boris Popesko se může pochlubit dvě stě sedmdesáti osmi hlasy od čtenářů webu. Konkrétně před lidovcem Josefem Devátem, který jich nasbíral pouhých dvanáct, má náskok 264 preferencí.

„Myslím, že to způsobil můj věk. Z diskuse vyplývá, že je větší poptávka po mladých lidech. A navíc na internet chodí také převážně mladší věkové skupiny,“ zauvažoval Popesko.

Nad tím, jaké by to bylo řídit osmdesátitisícové město, ale prý doposud moc nepřemýšlel. „Zatím se plně soustředím na přípravu kampaně. Jako lídr kandidátky však musím být připraven i na tuto variantu,“ poznamenal vítěz ankety.

close zoom_in Josef Devát, který dopadl v anketě Zlínského deníků nejhůře, si z umístění těžkou hlavu nedělá. „ Za srdce mě to nebere. Ambice nemám a věnuji se své profesi lékaře. Věřím, že do politiky nastoupí mladí lidé. Ale jenom aby je to nezkazilo,“ pousmál se Devát.

Ve druhé polovině ankety skončila také současná představitelka města Irena Ondrová. Hlas jí dalo sedmdesát tři lidí. „Kdybychom řekli jenom všem členům ODS, ať hlasují, tak mám preferencí mnohem více. Ale nedělali jsme to. Nevěnovala jsem anketě pozornost,“ podotkla primátorka.

Doplnila, že ODS bude každopádně usilovat o to, aby si současnou silnou pozici v zastupitelstvu udržela. „Věřím, že se lidé budou rozhodovat podle odvedené práce, ne podle agitek,“ poznamenala.

Kromě sociálních demokratů, které sto čtyřiasedmdesáti hlasy dobře reprezentovala i dvojka na kandidátce Věra Dernie, skončili v první polovině také Starostové a TOP 09. Miroslav Adámek nasbíral 178 hlasů, Aleš Dufek 140.

„Myslím, že jsme se volební kampaní už zapsali do podvědomí zlínských občanů jako alternativa současné koalice na radnici. Už o nás lidé vědí,“ uvedl Dufek. Dodal, že anketu však bere velmi střízlivě.

„Je velice orientační a nepřesná. Na druhou stranu je pro nás výsledek obrovským povzbuzením. Možná budou komunální volby ve Zlíně soubojem mezi TOP 09 a ČSSD,“ dodala s nadsázkou dvojka na kandidátce Starostů a TOP 09.

A jak dopadli ostatní navržení politici? Lidovecká jednička Miroslav Kašný skončila s třiasedmdesáti hlasy, Karel Markytán ze Zlínského hnutí nezávislých se sedmatřiceti a s dvaadvaceti komunista František Rábek. Padesát šest hlasů si vysloužil od čtenářů Miroslav Hladík (ODS) a pouhých osmnáct Martin Davidov ze Strany Zelených. Sto tři lidí by rádo vidělo na primátorském křesle úplně někoho jiného.

V anketě nabídl Zlínský deník uživatelům internetu první dva kandidáty ze stran ČSSD, KDU-ČSL, ODS, Starostové a nezávislí a TOP 09 a po jednom z KSČM, Strany Zelených a Zlínského hnutí nezávislých.

close zoom_in Vyhrajte vstupenky na Truck sraz v Březůvkách

Soutěž o lístky na sraz a doprovodný program, který se koná v sobotu 21. srpna.

Více informací o soutěži a samotné akci zde!