„Měla jsem obavy, jak to celé dopadne. Maminka Dana mi však situaci ulehčila tím, že byla naprosto klidná,“ popsala schůzku Ondrová.

Dodala, že u paní nebyl patrný ani náznak hysterie.

„Její přístup mě velmi překvapil, obzvlášť když přišla řeč na změny v programu Open-air festivalu, který se ten den konal na náměstí,“ řekla primátorka.

Danovi nechali zahrát Beatles

Podotkla, že i přes neštěstí, které ji potkalo, působila velmi vyrovnaně.

„Když jsme spolu mluvily, ptala se mě proč ten program měníme. Její syn byl prý velmi veselý a určitě by si přál, aby na festivalu hrála veselá hudba a tancovaly tam děti. Poprosila mě, jestli by bylo možné nechat na náměstí zaznít písničku od skupiny Beatles, kterou měl Dan rád,“ přiblížila Ondrová. Přání maminky bylo nakonec splněno a píseň od Johna Lennona zazněla.

Radnice se spojila už i s maminkou, jejíž syn leží od pátku v brněnské nemocnici.

„Také s ní se jednalo velmi dobře. Oběma rodinám jsme poskytli dar, který jim pomůže při zařizování některých nezbytných věcí. V žádném případě se však nejedná o odškodnění,“ vysvětlila primátorka. O jaký dar se jednalo však odmítla prozradit.

Další raněné zatím radnice nekontaktovala

„Kontaktovat ostatní postižené rodiny, se nám zatím ještě nepodařilo, protože není jednoduché zjistit, o koho se jednalo,“ podotkla Ondrová.

Strom, který se minulý týden zřítil v centru Zlína, zranil celkem sedm lidí. Tři z nich byli ještě ten den z péče lékařů propuštěni. Jeden z vážně raněných chlapců v pátek nad ránem zemřel, druhý byl kolem poledne ve vážném stavu převezen do brněnské fakultní nemocnice.

„I nadále je jeho stav vážný, nicméně stabilizovaný,“ uvedla mluvčí brněnské nemocnice Anna Nesvadbová.

V ten samý den byla propuštěna domů další ze zraněných.

„Teď je v Krajské Baťově nemocnici hospitalizována už jen jedna pacientka,“ sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Bližší informace o jejím stavu však odmítla říct.

Rodiče poděkovali záchranářům

Ve středu, 28. ledna, šest dnů po tragické události, navštívila nejbližší rodina zemřelého profesionální hasiče.

„Přišli sem, aby vyjádřili své poděkování za zásah a záchranu zraněných,“ řekl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

Zdůraznil, že celý sbor se sklání před neuvěřitelnou sílou rodiny, která přišla o své dítě a je schopna v této těžké době ještě prokázat vděk všem zúčastněným.