„Mé osobní stanovisko, je takové, že naprosto bez jakýchkoliv komentářů a připomínek respektujeme výsledky šetření státní policie a budeme očekávat jak dopadne další fáze šetření, případně soudní líčení,“ uvedla Ondrová. Zdůraznila, že do doby, než bude vynesen rozsudek ctí radnice presumpci neviny ke všem třem šetřeným zaměstnancům magistrátu.

„Znamená to, že s nimi budeme zacházet jako by byli nevinni i v pracovním poměru,“ podotkla primátorka.

Zmínila, že radnice je s rodinami dětí v neustálém kontaktu. „Naposledy jsme se viděli asi před týdnem při vyhodnocení soutěže, která byla vyhlášena na vytvoření vzpomínkového artefaktu, jenž má být umístěný v zámeckém parku,“ vypověděla Ondrová. Ta byla poté ochotná novinářům odpovědět pouze na tři otázky.

Pan Divoký je dnes v terénu, bavila jste se sním osobně, jaké z toho má pocity?

Ne, ještě jsem ho neviděla.

Budete jednat s rodinami o odškodnění?

Až bude vynesen rozsudek, a to říkáme také od začátku. V podstatě ta první částka, co od nás dostali, byl po dohodě s rodinami pouze příspěvek na pohřeb, abychom jim pomohli řešit tu nenadálou situaci. Jinak radnice zaplatí ty artefakty, což bude hodně přes milion a jakmile bude vynesen rozsudek, tak se s nimi vyrovnáme finančně.

Co říkáte na rozpor mezi posudky, které si nechala vypracovat radnice a těmi co má k dispozici Policie České republiky?

Viděla jsem zatím jen ty naše.

Tiskovou zprávu od policie, kde jsou výsledky policejního šetření uvedené, jste ale viděla.

Jen na chvilku. Zdá se mi ale, že tam nejsou v souladu některé věci, to však posoudí odborníci. Teď je na těch lidech, kteří jsou obviněni, jakou zvolí formu obhajoby. Jestli si najmou ještě jiné experty nebo si nechají vypracovat další posudek. Taky bude důležité jaké zvolí obhájce. Možná se objeví ještě nové argumenty, které já teď neznám.