Královskou návštěvu vítalo za drátěným plotem letištního areálu asi padesát lidí včetně několika zaměstnanců společnosti Aircraft Industries a zhruba dvou desítek policistů. Nejmladším z čekajících byl osmiměsíční Pavel Šáchorek z Kunovic, kterého na letiště přivezla v kočárku jeho maminka. „Byli jsme zvědaví, takže jsme se sem přišli v rámci procházky podívat,“ přiznala. Většina přihlížejících dorazila k letištní budově už okolo desáté dopoledne. Byli mezi nimi i čtyři členové strany Koruna česká. „Prince jsme přijeli pozdravit, protože jsme monarchistická strana a on je následník trůnu nejvýznamnějšího království na světě. Na území Česka je to první zástupce monarchie, kterého takto vítáme,“ sdělil člen strany Jiří Čížek.

Letoun BAE – 146 speciál s princem na palubě se objevil nad Uherským Hradištěm v 11.25 a o pět minut později už dosedl na letištní plochu, kde ho uvítali hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Kunovic Jiří Vařecha.

Prince pak na ploše čekalo „banderium“, jakási čestná stráž dvou krojovaných jezdců na opentlených koních. Po krátkém oficiálním přivítání zamířil Charles od svého letadla právě k nim. „Zajímal ho důvod a význam tohoto čestného doprovodu. Byl z něj upřímně nadšený. Přiznal se, že podobné koně vlastní také. Tato několikaminutová debata byla hodně bezprostřední. Princ, ačkoliv pochází z tak urozené rodiny, na mě v tu chvíli působil naprosto nestrojeně a lidsky,“ prozradil Slováckému deníku kunovický starosta.

Jezdci poté několik set metrů doprovodili odjíždějící černé audi s princem uprostřed kolony desítky vozů, které zamířily k Uherskému Brodu a dále do Hostětína.

Jitka Cilečková