Například Miloslav Olevic ze Zlína přijímá vyhlídku krásného počasí v klidu. Zatímco někdo by do vody ještě nevlezl, on se už za uplynulý měsíc venku koupal asi čtyřicetkrát.

„Podle chuti, možnosti a také trochu počasí se sem chodím koupat každý den," zasmál se plavec, kterého Deník zastihl ve vodě v jednom z bazénů ve zlínských Lázních Kostelec. Byť třeba minulý týden bylo ještě poměrně chladno, on vodě neodolal.

„Bylo zataženo, nikdo jiný tu kromě mě nebyl. Jak mě viděli ve vodě lidé z hotelu, nedalo jim to a přišli za mnou. Poté, co zjistili, jaká je voda, vlezli do bazénu také. Zůstali jsme v něm dobré tři hodiny v kuse," podotkl.

Zima mu prý nebyla a není, jak o sobě totiž tvrdí, je teplokrevný, jelikož pochází z hor.

„Velké vedro moc rád nemám, ale sluníčko jo," dodal. V Lázních Kostelec koupací sezonu zahájili začátkem května, lidem slouží ale jen brouzdaliště a neplavecký bazén. Voda v nich je vyhřívaná.

„Velký bazén je stále v rekonstrukci. V provozu by měl být od poloviny měsíce. Záleží ale na tom, kdy dělníci práce dokončí. Sociálky jsou už hotové, nyní mimo jiné obkládají vanu bazénu," informovala za lázně Helena Fadlerová.

O zimě prý nemůže být řeč

Neplavecký bazén, kde je vody zhruba do půl pasu dospělého člověka, však lidem nevadí. Bez problémů si v něm s chutí zaplaval jak zmíněný Miloslav Olevic, tak i třeba Zdeňka Mňačková.

„Jezdím sem už deset let. Možná někomu přijde, že na koupání to ještě není, mně zima ale není. Pokud je to možné, koupu se až do října," usmála se. Domů do centra Zlína pak jezdí z lázní na kole, když je chladněji, přiobleče se. „O zimě tak nemůže být řeč. Když je třeba, vezmu si klidně i čepici," dodala.

To další lázeňský otužilec Martin Bedřich ze Zlína se zatím koupal třikrát a přiznal, že byť je voda vyhřívaná, jakmile z ní vyleze, je mu chladněji. „Ale nevadí, užívám si to," sdělil.

Zlínská koupaliště Panorama a Zelené jsou podle ředitele Lázní Zlín Lubomíra Matouška otevřené od pondělního odpoledne, je tam rovněž vyhřívaná voda. „Zatím tam moc lidí není. Uvidíme, záleží na počasí," konstatoval.

Na dnešek chystají otevření koupaliště v Sazovicích. „Zatím není počasí, ale slibují, že teď má být hezky, tak jsme zvědaví," řekla Eva Kočířová za sazovické koupaliště.

V Otrokovicích bude tamní koupaliště veřejnosti přístupné od pátku. „Do té doby mohou lidé využít třeba koupání na Štěrkovišti, kde je nyní vstup zdarma. Tamní brouzdaliště a tobogan pak otevřeme od 1. července," řekla mluvčí tamní radnice Romana Stehlíková.