„Dvě základní trasy cyklobusů budou fungovat podobně jako v loňském roce. Jde jednak o cyklobus Zlín –Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem, jednak o linku Vsetín – Velké Karlovice – Pustevny. Obě budou jezdit o víkendech a volných dnech od 29. dubna až do 1. října,“ uvádí Martin Štětkář z organizace Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED).

O prázdninách cyklobusy vyrazí i přes týden

O letních prázdninách až do 1. září budou cyklobusy jezdit i v pracovních dnech.

Hasiči budou brázdit Baťův kanál na novém člunu. Nahradí původní 25 let staré plavidlo.
Otrokovičtí hasiči budou brázdit Baťův kanál na novém člunu

Ze Zlína přes Hostýnské vrchy do Bystřice pod Hostýnem stejnou trasou jako o víkendech, cyklobus ze Vsetína pojede ve všední dny přes Velké Karlovice na Bumbálku a následně přes Velké Karlovice a Hutisko-Solanec do Rožnova pod Radhoštěm, odkud se odpoledne přes Dušnou vrátí do Vsetína.

Ze Zlína i z Ostravy až na Valachy

„Jako novinku jsme na tuto sezonu připravili spojení Zlín – Vsetín, které bude fungovat o víkendech od 11. června do 1. října. Zájemci ze Zlínska se díky němu dostanou ráno na Valašsko,“ představuje novou trasu Martin Štětkář.

Na Valašsko budou v sezoně zajíždět i cyklobusy z jiných krajů. Například z Moravskoslezského kraje lze využít cyklobus Nový Jičín – Příbor – Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm – Pustevny/Bumbálka. Směrem z Olomouckého kraje by měl jezdit cyklobus na trase Přerov – Valašské Meziříčí – Bumbálka.

Podrobné informace včetně jízdních řádů