V těchto dnech absolvují finalistky ve Zlíně poslední soustředění. Včera se sešly při společné snídani v hotelu Baltaci, kde jsou ubytované.

„Jsme rádi, že jsme tento projekt studentů zlínské univerzity mohli podpořit a finalistky u nás ubytovat. Všem držíme palce a přejeme při pondělním finále mnoho úspěchů,“ vzkázal Petr Chudárek z marketingového oddělení společnosti Baltaci.

Mezi finalistkami podle jejich vyjádření panuje přátelská atmosféra. „Vztahy máme mezi sebou skvělé. Je to i tím, že spousta holek se zná již z předešlých soutěží, takže jsme si sedly výborně,“ potvrdila letošní finalistka Tereza Jinochová.

Na páteční snídani moc času neměly. Již od samého rána měly nabitý program a po-dle slov jedné z finalistek Lucie Klukavé se holky zastaví až v pozdních večerních hodinách. Ani v dalších dnech je příliš volných chvil nečeká.

„Nácviky choreografie, chůze, focení šperků pro sponzora, ale také práce na volných disciplínách a celkovém scénáři, takový je denní program druhého soustředění,“ prozradila devatenáctiletá Lucie z Ostravy. Přípravy budou trvat až do pondělního finále.

Chystají si minutový proslov

Když se řekne volná disciplína, rozhodně si u soutěže Miss Academia nepředstavujte tanečky a zpívání. Vysokoškolačky mají jiné zadání, které prověří jejich inteligenci, kreativitu a pohotovost. „Každá z nás si musí připravit minutový proslov a záleží na dívce, jak zadání pojme. Nejtěžší bylo vymyslet něco originálního, co zaujme a nebude nudit,“ přiznává další finalistka Eva Harapesová s tím, že její prezentace má název Tři rady pro krásu.

Jediná blondýnka v soutěži Michaela Medzihorská si musí podle svých slov pilně nacvičit pro změnu zejména promenádu v plavkách. Při vzpomínkách na casting také s úsměvem vzpomíná, jak ji porota zaskočila netradiční otázkou.

„Jelikož jsem byla na castingu jednou z posledních a porota už se nejspíš trochu nudila, dostala jsem otázku, zda mi nevadí lechtivé scény ve filmu,“ směje se sympatická blondýnka.

Co dívky vůbec vedlo k tomu, aby se do soutěže přihlásily? Zmiňují touhu poznat nové lidi, dobrodružství, a samozřejmě touhu stát se nejchytřejší vysokoškolačkou roku 2012.

Poslední soustředění, které se aktuálně ve Zlíně koná, zahrnuje i konečnou zkoušku již hotových šatů, které pro finalistky zhotovily zlínské studentky.

„Všechny šaty pocházejí z ateliéru designu Univerzity T. Bati, jehož studentky je navrhly. Každá mladá návrhářka má na starost jedny šaty pro jednu z finalistek miss,“ prozradila Zuzana Šulíková, která se podílí na organizaci soutěže.

Před týmem fakulty multimediálních komunikací je nyní poslední a nejdůležitější část několikaměsíčního úsilí, a to zorganizování velkolepého galavečera. Jak se jim to podaří a kdo se stane letošní miss Academia, se veřejnost dozví již v pondělí.

Finalistky Miss Academia 2012

Související články: Nová Miss Academia ČR se zrodí už 23. dubna