Rekonstrukce vyjde na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj. Práce by měly být hotové ještě letos.

„Kulturní dům patří k jedné z nefrekventovanějších veřejných budov ve Valašských Kloboukách. S kapacitou více než šesti stovek míst k sezení a dvanácti set míst na stání je využívaným místem ke konání hudebních, divadelních i společenských událostí, programů pro školy a jiných akcí. Podmínky pro diváky, návštěvníky i pořadatele se s kvalitním prostředím výrazně zatraktivní,“ řekla starostka Eliška Olšáková.

Fotograf Robert Vano vystavuje ve Zlíně
Fotografie nemusí být ostrá. Uznávaný fotograf vystavuje ve Zlíně

„Modernizací projdou dřevěné obklady stěn i stropuv přísálí. Vymění se rozvody vody, elektroinstalace, svítidla i vzduchotechnika. Stávající dveře nahradí nové s požární odolností. Součástí bude také nové vybavení i tematická fototapeta,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Na toaletách se bude řešit mimo jiné oprava vysloužilých podlah, stěn a stropů. Nově zde vznikne také toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace.