Podle Dagmar Honsové z Meteopressu bude obloha jasná a teploty budou přesahovat dvacet stupňů.

„V pondělí bude teplota na východní Moravě 23 º C, v úterý pak vystoupá až na 24 stupňů,“ uvedla v neděli pro Deník. Silný vítr prý však přinese od středy ochlazení a přeháňky.

Podle Dagmar Honsové se také v nížinách bude vyskytovat nárazový vítr, který může vát silou až 70 kilometrů za hodinu.

„Teplé jižní proudění ukončí až úterní přechod vlnící se studené fronty. Před ní budou nejvyšší odpolední teploty kulminovat těsně pod letní hranicí, to je na 24 °C. Ve středu se ale ochladí až o 10 °C,“ zmínila odbornice na počasí s tím, že tato neděle byla místy větrná a na vrcholcích hor nárazy větru dosahovaly rychlosti i přes 90 kilometrů za hodinu.

„Například na Lysé hoře v Beskydech dosahoval vítr 94 km/h,“ zmínila Dagmar Honsová. Podle ní bude také v úterý bude vítr výrazně zesilovat.

„Na vrcholcích hor očekáváme rychlost vichřice, která bude dosahovat až 110 km/h. Ojediněle se budou tvořit i bouřky. Ve středu a ve čtvrtek pak bude převládat velká oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami. Srážky budou ustávat a oblačnost se protrhávat na konci týdne. Na volební dny tedy očekáváme přeháňky pouze ojediněle a odpolední teploty do 16 °C,“ dodala Dagmar Honsová

Meteorologové podle ní naměřili nejvyšší říjnové rychlosti větru 28. října 1959 na Pradědu, kdy vítr dosahoval rychlosti 183 kilometrů za hodinu, a 29. října 2017 při vichřici Herwart na Luční boudě, kdy nárazy větru dosahovaly rychlosti 181 kilometrů za hodinu.