Přivydělávají si stovky seniorů

Zlínsko - Finanční přilepšení k důchodu a kontakt se světem, to jsou hlavní dva důvody, kvůli kterým chodí na Zlínsku do práce ještě i lidé, kteří by už podle zákona mohli zůstat doma. Na zlínském tržišti Pod Kaštany například prodává důchodkyně Pavla Janíková. „Já pracuji převážně na zahrádce. Když mám něco navíc, tak to prodám tady na trhu.

14.2.2008

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku.

Jablka, křížaly, ořechy. Před deseti lety jsem si vyřídila papíry od obecního úřadu. Takové potvrzení, že mám ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky. Zatím ho ale po mně ještě nikdo nevyžadoval. Tady na trhu platím poplatek z místa. Dvacet korun za stůl. To se dá. Prodávám, abych měla nějakou zábavu. Člověk je rád mezi lidmi,“ uvedla.

Zlínští důchodci pracují často v bezpečnostních agenturách. Pochválila je majitelka zlínské Detektivní a bezpečnostní služby Beso Oldřiška Skopalová. „Zaměstnáváme celkem pět důchodců jako ostrahu objektů. Vesměs jako brigádníky. Je to pro nás výhodné. Jsou pružní, fungují na telefon. Bez problémů zastoupí naše pracovníky, kteří u nás pracují na hlavní pracovní poměr.

Martin Lavay

Kompletní články najdete pouze v papírovém vydání Zlínského deníku a nově ve službě E-paper.
14.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Obránce Zlína Ondřej Bačo.
11

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Ondřej Benešík
12

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

V osmdesátých letech si s ním hrálo každé dítě. Plastová figurka Igráček, hlavně příslušník VB, byla legendou dětských pokojíčků. První byl však zedník, vznikl už v roce 1971.

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.