Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příznivci Masters musí čekat

Vizovice – Dvě strany dva odlišné přístupy. Přesně tak zatím probíhají jednání mezi zástupci města a Pragokoncertu Bohemia. Fanoušci rockové hudby v celé republice jsou stále v nejistotě.

29.11.2010 4
SDÍLEJ:

Jiří Daron, organizátor festivalu Masters of Rock, v pátek 26. listopadu novináře informoval, že se nedohodl s novým vedením Vizovické radnice na poplatcích městu pro příští ročník festivalu. Foto: DENÍK / Matej Slávik

Radní Vizovic ortel nevyřkli. Pragokoncert tak stále nemá jistotu, kde festival bude

Noví vizovičtí radní ve čtvrtek zasedli, aby se dohodli na svém postoji k tradičnímu hudebnímu festivalu Masters of Rock. Řediteli Pragokoncertu Bohemia Jiřímu Daronovi, který byl k jednání přizván, tak sdělili svůj návrh, který předloží 13. prosince na zasedání zastupitelstva. Definitivní osud festivalu ve Vizovicích však neleží jen v rukou celého zastupitelstva, ale i zástupců Pragokoncertu Bohemia.

„Nakonec jsme se usnesli na tom, že předložíme na jednání zastupitelstva návrh, který by měl přinést do městské kasy jedno procento ze vstupného, což by zhruba odpovídalo paušální částce 250 tisíc korun,“ uvedl starosta Vizovic Roman Persun. Zároveň však připustil, že je to jen návrh a není vůbec jasné, zda bude přijat. „Ani my, ani pan Daron ze včerejší schůzky neděláme předčasné závěry, vše se ukáže až na zasedání zastupitelstva,“ do dal.
Jeho slova potvrdil také další vizovický radní Pavel Pečeňa.

„Myslím si, že jsme svým ústupkem z původně zamýšleného návrhu, který počítal s 5 až 10 procenty ze vstupného, naznačili svůj přístup k festivalu, a hlavně snahu zachovat jej ve městě,“ míní. Zároveň postup rady města opírá o výsledky voleb, které podle něj naznačili, že občané si jsou vědomi nedostatků původní vyhlášky a chtějí, aby z festivalu šlo i něco do městské pokladny.

Volby sice mohou poodhalit přání občanů, avšak jak dokazuje petice, která koluje po městě, je skutečnost přeci jen komplikovanější. „Samozřejmě že jsme pro to, aby tady festival zůstal. Hospodští budou vždycky pro, ale myslím si, že lidi to vidí stejně,“ míní Monika Vávrová z Restaurace a Pizzerie U sochy. Podle ní se k nim během Masters každoročně vracejí stejní zákazníci ze všech koutů republiky, kteří na akci i město nedají dopustit.„Visí nám tady dokonce petice, kterou mohou podepsat jen místní občané. Já bohužel nejsem přímo z Vizovic, ale kdybych byla, rozhodně bych neváhala,“ dodala.

Také marketingový ředitel společnosti Rudolf Jelínek Zdeněk Chromý připustil, že probíhající jednání sledují, i když sami nemají příliš možnost je ovlivnit. „Nechápu včerejší rozhodnutí rady, která nechala definitivní rozhodnutí až na 13. prosince, když v podobných věcech v minulosti rozhodovala čistě rada,“ podivil se. Nejhorší zprávou pro jeho společnost by bylo podle něj bezesporu stěhování akce z města.

„Mimo jiné jsme provedli rekonstrukci našeho areálu v řádech několika milionů korun, takže by to bylo i z tohoto pohledu nešťastné řešení,“ podotkl. Zároveň si uvědomuje, že jsou stále v roli čekatelů na finální rozhodnutí Pragokoncertu, které nic nezmění na tom, že budou i nadále partnerem festivalu. „Podle našich informací po městě koluje petice, která chce festival ve městě zachovat. Také lidé se po volbách začali vyjadřovat, protože si uvědomují možný dopad přesunu,“ uzavřel.

Ředitele Pragokoncertu Bohemia Jiřího Darona nastalá situace pochopitelně znepokojila. „Chceme samozřejmě festival zachovat ve Vizovicích, i proto koneckonců počkáme na konečné rozhodnutí zastupitelstva. Protože si nejsme jisti výsledkem, nemůžeme jen čekat, ale aktivně hledáme i jiné varianty,“ sdělil Daron. Ve hře se tak objevují jiné lokality jako Otrokovice, Holešov či Kunovice. „V Otrokovicích je plocha letiště mnohonásobně větší než areál ve Vizovicích a navíc nás kontaktoval přímo místostarosta města Milan Plesar, který nám nabídl určité podmínky,“ upřesnil.

Čtvrteční jednání rady v něm podle něj vyvolalo rozpačitý dojem, protože si šel pro konečné stanovisko, které potřeboval znát nejpozději do 25. listopadu. K žádosti, týkající se dohody o poplatcích podle městské vyhlášky se totiž radní oficiálně nevyjádřili a přesunuli problém na celé zastupitelstvo. „I uvnitř rady panovala vnitřní rozpolcenost. Někteří byli pro, jiní proti,“ přiblížil své dojmy. Volá nám mnoho podnikatelů z Vizovic, či fotbalisté. Všichni nás žádají, ať vydržíme do 13. 12. Ti nám také sdělili, že občané podepisují petice. „Jednu petici za tři dny podepsalo přes 600 vizovických občanů. To je podle mě jasný signál, že se živnostníci i občané festivalu nehodlají jen tak vzdát,“ uzavřel Daron.

V pondělí 13. prosince by tak mělo na zasedání sedmnáctičlenného zastupitelstva padnout definitivní rozhodnutí o osudu festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. „Ve veřejném hlasování se ukáže, který návrh bude nejlepší pro Vizovice. Transparentnost jsme deklarovali již před volbami a právě toto rozhodnutí občanům ukáže, jak kdo hájí jejich zájmy,“ dodal vizovický starosta Roman Persun.

Stanislav Janalík

29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Fanoušci ševců jedou na fotbal. Ilustrační foto

Na Kodaň zdarma. Fastav pro fanoušky znovu vypraví speciální vlak

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

AKTUALIZOVÁNO

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.

Expert podle soudu uvedl úmyslně nepravdu v posudku

Odvolání zamítnuto. Slova, která určitě v úterý nechtěl od senátu krajského soudu ve Zlíně slyšet Jan Hemza z Brna, soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie, který je současně také uznávaný neurochirurg.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení