Zařízení se otevře v listopadu. Potřebným pomůžou i dva šatníky

Pro ženy, kterých je na ulici málo, žádný podobný úkryt ve městě není. Obyčejně totiž tráví chladné noci u svých protějšků. Pokud by však výjimky potřebovaly pomoci, mohou se obrátit na úředníky. A komu z bezprizorních chybí oblečení, může opět využít šatníků v Kolektivním domě a na Burešově.

V seďárně, která funguje v krajském městě třetím rokem, nenajdou občané postel. Teplo i horký nápoj však ano. „Muži v ní mohou pobývat v době od 19 do 7 hodin. Stejně jako do noclehárny, i do seďárny se musejí dostavit nejpozději do 22 hodiny, a to ve střízlivém stavu,“ zdůraznila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Dodala, že seďárna bude v provozu do konce března nebo dubna podle počasí. Spravuje ji oblastní spolek Českého červeného kříže. Podobně jako šatník v ulici Osvoboditelů, jehož mohou bezdomovci využívat už od září. „Je otevřen každé pondělí od 14 do 15 hodin. V tuto dobu je samozřejmě možné oblečení i darovat,“ vyzvala mluvčí.

Potřebné oblečení je dále lidem bez domova k dispozici i naproti nákupnímu centru Kaufland na Burešově. Tamní šatník, který provozuje zlínská Charita, je otevřený v úterky od 8 do 10 hodin a čtvrtky od 15 do 17 hodin. I sem je možné ve zmíněnou dobu přinášet čisté oblečení pro potřebné.