„Poprvé se letos Běh pro Paměť národa konal ve Zlíně, kde 13 účastníků vyběhalo 5 100 korun, a také v Kroměříži, kde se zaregistrovalo 20 běžců za 8 100 korun. Ve Starém Městě se běh konal už potřetí, přihlásilo se 49 běžců a přispěli 19 000 korunami,“ informovala za organizátory Petra Kučerová. Ti celkově vybrali 32 200 korun.

„Děkujeme všem, kteří se i v této nelehké době zapojili a přispěli k účelu Běhu pro Paměť národa. Naše poděkování míří i ke spolupořadatelům všech běhů, kterými jsou celorepublikový organizátor Post Bellum, Gymnázium Uherské Hradiště, Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž, město Kroměříž, Běhy Zlín a Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín,“ řekl Marek Pochylý ze spolu Mysli Jinak.

Vzhledem k protipandemickým opatřením se neuskutečnil hromadný start jako v minulosti.

„Letos se po celé republice zúčastnilo Běhu pro Paměť národa na vyznačených trasách a Kdekoli celkem 2 164 běžců, kteří na individuálním startovném darovali Paměti národa 891 800 korun.  Navíc nás v září čeká ještě běh v Olomouci, kde se ještě určitě desítky běžců přidají,“ doplnil Jakub Pánek z pořádající organizace Post Bellum.