„Klienti napajedelského pracoviště Státní sociální podpory budou od prvního října převedeni do Otrokovic,“ sdělila mluvčí zlínského Úřadu práce Miriam Majdyšová. Pracoviště v Napajedlích bude podle jejích slov k tomuto datu zrušeno.

Jeho zaměstnanci však o práci nepřijdou, budou taktéž přemístěni do budovy polikliniky v Otrokovicích.

„Jedna z pracovnic je přímo z Otrokovic, tak to pro ni až taková zátěž nebude,“ promluvila za zaměstnance pracovního úřadu mluvčí Majdyšová. Ostatní si podle ní budou muset zvyknout na dojíždění, ale filozofii úřadu prý chápou. „Jsou rády, že o práci nepřijdou,“ vysvětlila mluvčí.

Nadšený ze zrušení pracoviště není ani napajedelský místostarosta Milan Vybíral.

„Chápeme ale, že se úřad práce snaží omezovat provozní náklady,“ připustil místostarosta. Dodal, že město se bude snažit vyjít občanům i tak maximálně vstříc.

„Některé formuláře budou k dispozici na našem Odboru sociálních věcí,“ oznámil.

Některých občanů se přemístění ani moc nedotkne

Přemístění pobočky do Otrokovic se prý navíc některých občanů až tolik nedotkne.

„Z některých částí Napajedel je to třeba do Otrokovic blíž než do centra města,“ uvedl příklad.

Změny se nebojí ani obyvatelka Napajedel Božena Prokopová.

„Sestra jezdí příspěvky pro maminku stejně od samého začátku vyřizovat do Otrokovic,“ poznamenala.

Napajedelští budou mít navíc přeci jen možnost některé své záležitosti ve věci státní sociální podpory nadále řešit v místě bydliště, a to v budově městského úřadu na Masarykově náměstí.

„Do Napajedel bude jednou za čtrnáct dní dojíždět na takzvané sběrné místo naše pracovnice, která bude připravena převzít žádosti a poradit klientům,“ přislíbila Majdyšová.

Nejbližší termíny provozu sběrného místa v Napajedlích jsou 7. a 21. října, 11. a 25. listopadu a 9. prosince 2009, vždy od jedné do půl páté odpoledne.

Úřad práce ale upozorňuje, že toto pracoviště není schopno poskytnout plnohodnotné služby, jaké bude poskytovat pracoviště v Otrokovicích.

„Pracovnice například nebude mít přístup k počítači,“ doplnila mluvčí.

Dalšími příspěvky, které vyřizují pracoviště Státní sociální podpory, jsou rodičovské příspěvky, sociální příplatky či dávky pěstounské péče.

Zlínský Úřad práce ruší pracoviště Státní sociální podpory z ekonomických důvodů. V červenci zrušil tuto pobočku v Luhačovicích, a od prvního listopadu přestane fungovat pracoviště v Brumově-Bylnici.