„Je dobře, že tu bude vrátný,“ uvedl nájemník František Nemeščuk. Dodal, že právě sháněl podpisy třech čtvrtin nájemníků, aby bylo možné vrátnici vybudovat.

Zatím je vypsáno výběrové řízení na strážní službu, která bude objekt hlídat, nový vrátný v ní zasedne zřejmě počátkem roku 2009.

„Rozhodně nám to usnadní práci. Nebudeme tam snad díky vrátnému muset tak často jezdit,“ netají se 1. zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Strážníci mají podle něj dobré zkušenosti i s několikaletým fungováním vrátnice na I. a II. segmentu na sídlišti Jižní Svahy. „Předtím tam každou noc od podzimu do jara kouřili, pili, přespávali a káleli nezvaní návštěvníci. Teď už se tam bydlení dostalo na kvalitativně vyšší úroveň,“ popsal Janík.

Dodal, že vrátný v domě Nad Ovčírnou pravděpodobně zcela nevyřeší problém nepřizpůsobivých nájemníků, dokáže ale eliminovat nežádoucí hosty ve společných prostorách domu.

Vybudování vrátnice stálo město dva miliony dvě stě tisíc korun. Podle náměstka primátorky Miroslava Kašného by stejné řešení jako v segmentech a v čísle 344 připadalo výhledově v úvahu ještě v takzvaném Kolektivním domě.