„Burčák je letos dřív, než běžně bývá, i lidé jsou překvapení. Samozřejmě je to ale těší,“ uvedl majitel Galerie vín ve Zlíně Radomír Hradil. Dodal, že sladký nápoj je z milotických sklepů na jižní Moravě. Z jaké odrůdy je, nevěděl. Za litr lidé zaplatí šedesát korun.

Šumivý nápoj nabízí i další vinárny či vinotéky ve městě. Ve většině případů je však vyroben ze zahraničních hroznů. „Prodáváme částečně zkvašenou vinnou šťávu odrůdy Irsai Oliver z Maďarska po padesáti korunách za litr. Tuzemský burčák zatím nemáme,“ uvedla spolumajitelka podniku Balkan Café ve Zlíně Monika Severinová.

Některé podniky vinný mošt v nabídce nemají ještě vůbec. Až koncem týdne bude nápoj k mání například ve vinotéce Le Bouchon ve Zlíně. „Burčák zatím nemáme, ale někde už se prodává. Koncem tohoto týdne pravděpodobně začneme prodávat mošt z Maďarska, možná i ze Slovenska,“ prozradil provozovatel Ivo Pešat. Burčák obsahuje jedno až sedm procent alkoholu a je bohatý na vitaminy skupiny B. Prodávat se může od prvního srpna do konce listopadu.