„Asi aby ryby měli co nejčerstvější,“ myslí si jeden ze zlínských prodejců ryb a jehličnanů Josef Šulák. „Ale stromky už na odbyt jdou, a celkem dobře,“ dodal. Řada lidí však raději kupuje kapra s předstihem. „Nechci pak stát dlouhé fronty. Kapra si dám do mrazáku a budu mít klid,“ svěřila se Božena Šoltysová ze Zlína.

Kapři se prodávají v průměru za osmdesát korun za kilogram, a to například v prodejně ryb v ulici K Pasekám, kapři v kádích jsou každoročně i tradiční součástí vánočních trhů na náměstí Míru. Lidé si je mohou koupit také za přibližně osmdesát korun. Ryby jsou k mání i téměř u všech supermarketů ve městě.

Podmínky pro prodej a usmrcování ryb stanovuje veterinární legislativa, zejména zákon na ochranu zvířat proti týrání. Jak prodejci tyto předpisy plní, budou také letos v ulicích kontrolovat inspektoři Krajské veterinární správy ve Zlíně. „Obecně ale platí, že kultura i hygienická úroveň prodeje ryb jsou rok od roku znatelně lepší,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

„Usmrcení kapra musí předcházet omráčení tupým předmětem na temeno a poté musí okamžitě následovat vykrvení přetnutím žaber, popřípadě míchy a cév těsně za hlavou. Lze to provádět pouze na přání zákazníka, nikoli do zásoby,“ připomenul. Ryba se také nesmí za živa odšupinovávat, vytláčet jí jikry a mlíčí ani brát za skřele.

Vánoční prodeje kaprů občas doprovázejí demonstrace ekologických organizací. Ve Zlíně se však letos žádné pravděpodobně konat nebudou. Ty poslední pořádali v krajském městě ochránci hospodářských zvířat v roce 2004. Tehdy na protest proti zabíjení ryb pochodovali kolem kádí.