Mezi prvním majetkem který SK Zlín bude chtít prodat, jsou pozemky bývalého lyžařského svahu ve Zlíně. Kupující tak získá jeden z nejlukrativnějších pozemků v krajském městě.

Spolek SK Zlín už po více než roce může konečně volně nakládat se svým majetkem. Kvůli podání návrhu na insolvenci údajných věřitelů organizace měli totiž sportovci po tuto dobu svázané ruce. Nyní se ale SK Zlín mohou zbytkového majetku zbavit a utržené peníze mohou investovat tam, kde nejvíc potřebují.

Předpokládaný zisk z prodeje nemovitostí by se mohl pohybovat v desítkách milionů korun.

„Tyto finance pak půjdou do reinvestic našich sportovišť. Chceme opravit naše sportoviště na území města,“ uvedl ředitel SK Zlín Jaroslav Kotala.

PŮJDE O RISKANTNÍ KOUPI?

Jednání o prodeji lyžařského svahu ve Zlíně se už rozeběhla a dokonce se ozvali první zájemci. Téměř dohodnutý prodej ale musel být zastaven. Bývalý provozovatel svahu Areál J. Šperky (AJŠ), zastoupený podnikatelem Michalem Cepkem jej totiž i přes březnové pravomocné nařízení soudu prý odmítl opustit.

„Prostřednictvím společnosti Sporthaus podal na SK Zlín dvě žaloby. V prvním případě chce peníze za investice do svahu v celkové částce téměř 29 milionů korun. V tom druhém tvrdí, že svah je jeho vlastnictví,“ uvedl právník SK Zlín Radek Židlík.

Vysvětlil také, že pokud je zaveden spor o vlastnictví majetku, jde o risk a nikdo si tak svah nekoupí. Jak právník připustil, tyto spory se mohou táhnout roky.

„Pokud taková situace nastane, budeme se muset o tento prostor jako správní hospodáři starat, což nás bude stát nemalé prostředky. Nejdříve však po vyklizení nájemcem zjistíme, v jakém stavu je náš majetek,“ vysvětlil Jaroslav Kotala s tím, že prostor by mohli využívat i sportovci SK Zlín, například pro tréninky.

Ředitel SK Zlín doplnil, že při případném prodeji bude spolek prodávat nejen samotný svah, ale také zázemí, přilehlé pozemky a příjezdovou cestu od gymnázia. „Prodáme vše pouze jako celek,“ uvedl.

Podmínku, že se zájemce zaváže, že bude v těchto místech opět provozovat svah, si však SK Zlín klást nebude. Zástupce společností Sporthaus a AJŠ s.r.o. Michal Cepek Deníku přímo nepotvrdil, že by žaloby podával prostřednictvím společnosti Sporthaus. Nekomentoval blíže ani současnou situaci ohledně žalob.

„Za společnost Areál J. Šperky s.r.o. (AJŠ ) nebyla podána žádná žaloba. K vašim otázkám se nemám jak vyjádřit. Svah končí a společnost AJŠ jej má vyklizený předat 30. září 2018 nebo maximálně 31. října 2018 dle dokončení prací, což avizujeme a také dodržíme,“ slíbil Michal Cepek.