„Vůbec jsme to nečekali, nevěřili jsme, že bychom mohli vyhrát. Všechna jídla byla bezvadná. Jsme moc rádi," netajila jednohlasně nadšení vítězná dvojice chlapců.

Porotu složenou ze zástupkyně města, zástupců jednotlivých zúčastněných škol a učitelky odborného výcviku střední průmyslovky a vedoucího školního žákovského parlamentu chlapci odění do kuchařského nadchli lososem s bramborovou kaší. K tomu porotcům dech vyrazili i lahví vychlazeného šampaňského.

„Losos s kaší je moje oblíbené jídlo, pomáhám ho doma dělat i mamince," přiznal jeden z tvůrců pokrmu Marek Zvoníček.

Podle porotce Jana Wursta z otrokovické ZŠ Trávníky si při ochutnávání vítězného jídla připadali doslova jako v grandhotelu.

„Kluci se tvářili velice profesionálně, měli kuchařské čepice, na prezentaci si dali záležet, aby nebyla ani jediná kapka či flíček na talířku. Připadal jsem si, jako kdybych přišel do opravdové restaurace," zhodnotil Jan Wurst.

Školní kola se konala v jednotlivých školách, do finále z každé postoupil nejlepší tým ze všech tří otrokovických základních škol a střední průmyslovky.

Co nejlepší výkon se u plotny před prezentací pokrmu a poté vyhlášením výsledků snažil udělat například tým děvčat ze ZŠ Trávníky. Připravovala kuřecí prsa se slaninou a sýrem, k tomu coby přílohu americké brambory a ještě zvlášť zeleninový salát.

„Děláme toto jídlo doma s taťkou, moc nám chutná. Tak jsme jej zkusily s holkami, také jim chutnalo, tak jsme se pro něho rozhodli. Docela se nám to povedlo, jsme spokojené," řekla Deníku šesťačka Aneta Válková.

Nejstarší účastníci, studenti třetího ročníku průmyslovky, zvolili kuřecí maso s kapary, medovou omáčkou a citronovou šťávou, jako přílohu vybrali rovněž americké brambory, k tomu karamelový dezert.

„Maso jsem vybíral já, už jsem ho doma kdysi dělal," pochlubil se hrdě student. A právě dezerty se těšily i u porotců velké oblibě.

„Mňam, miluji sušenkové dezerty a také maliny. Ty mám ráda více než jahody," zasnila se při ochutnávání jednoho z nich například porotkyně Romana Stehlíková. Pokud bude u dětí zájem, plánují učitelé pro příští rok udělat další ročník soutěže.