"Ti z uchazečů, kteří budou do projektu vybráni, si mohou zlepšit komunikační dovednosti v cizím jazyce a zároveň získají i praxi v oboru, který si vyberou,“ uvedla jedna z organizátorek Eva Mrkvová. Projekt začal před rokem a ukončen bude v květnu 2009.

S Leonardem seznámili přednášející téměř šedesátku absolventů. Ihned po skončení prezentace se mohli zájemci vyplněním testu z jazyka a výpočetní techniky do projektu na místě přihlásit. Deset nejúspěšnějších pak podle Mrkvové absolvuje rekvalifikační kurz a tři z nich dostanou možnost v lednu vycestovat na odbornou stáž do některé ze zemí Evropské unie.

„Součástí projektu bude mimo jiné i psychologický test, který má uchazeči pomoc při výběru oboru,“ uvedl vedoucí prezentace David Bílek. Hlavní náplní pak podle něj bude rozšíření znalostí při práci s počítačem a jazyková příprava.

„Je to obrovská příležitost, a proto jsem se rozhodla zkusit štěstí a do projektu se přihlásit. Myslím, že by to byl pro mě velký přínos,“ uvedla účastnice prezentace Barbora Polzová.

Podobný názor na to má i studentka Lenka Pechalová. „Je to skvělá možnost jak si zlepšit jazyk a velký přínos pro život,“ zamyslela se.

Hana Minaříková