Soutěže se zúčastnilo pět účastníků z České republiky a Slovenska. Odborná porota, složená z předních českých krajinářů, architektů a zástupců města, vybrala jako nejlepší návrh projekt pražského studia Loom on the Moon.

Vítězný návrh byl oceněn za originální přístup k interpretaci zámeckého parku, kde navazuje na současný charakter sadu, respektuje jeho intimní atmosféru a usměrňuje využití v okolí zámku. Odkazuje rovněž k umělecké instalaci Zlínská zrcadla, která byla do parku umístěna při příležitosti 700. výročí od první písemné zmínky o Zlínu, a jejímž autorem je také Loom on the Moon.

Trolejbusová doprava ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazí i trolejbus se speciálním polepem.
Trolejbusy ve Zlíně slaví 80 let. Do ulic vyrazil vůz se škálou jejich barev

Na druhém místě se umístila práce ateliéru consequence forma architecs, třetí místo obsadil návrh ateliéru architekty Lucie Radilové.

„Vítězný návrh s uměleckým motivem Zlínských zrcadel pracuje, využívá ho jako iniciaci pro další intervence a doplňuje prostor parku o další formy instalací na pomezí umění, drobné architektury a mobiliáře. Zároveň bude třeba projekt velmi dobře koordinovat s připravovanou rekonstrukcí zlínského zámku,“ uvedl primátor Jiří Korec.