Nyní však již mohou řidiči v těchto místech využít celou šířku komunikace. Úprava původně dvouproudých úseků I/49 začala před dvěma lety. „Snažili jsme se komunikaci uvést do provozu ještě před začátkem letošní Barum rally, což se nám povedlo. Stavbu však čekají ještě drobné terénní úpravy,“ uvedl vedoucí zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Rostislav Vacula.

Potřeba je například ještě vybudovat přístupy k přilehlým objektům, zrušit staré železniční přejezdy a dodělat stálé dopravní značení. „Značky jsme zatím osadili provizorně, abychom mohli cestu otevřít co nejdříve. Nyní se budou předělávat napevno,“ řekl Vacula.

Slavnostní otevření plánuje ŘSD na letošní říjen. „Stavbu zkolaudujeme v prvním pololetí příštího roku,“ prozradil Vacula. Na frekventovanou silnici o víkendu vyrazily i trolejbusy. „Naši montéři v noci z pátku na sobotu překládali trolejové vedení z provizorních objížďkových tras na finální profil. Dokončili to během soboty a krátce nato už vozy MHD jezdily po novém čtyřpruhu,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Vedení krajského města je s prací na I/49 spokojeno. Podle radního pro oblast dopravy Zdeňka Blažka (ODS) však ještě není vyhráno. „Musím ocenit, jak rychle to bylo hotové. Co nejdřív by se ale mělo začít pracovat na rozšíření posledního dvouproudého úseku na trase ze Zlína do Otrokovic,“ zdůraznil.

Třetí úsek je teprve ve fázi zpracovávání dokumentace ke stavebnímu povolení. Práce na něm by podle Vaculy mohly začít na jaře roku 2009. Většina řidičů už se těší, až bude dopravní tepna kompletní. „Bez rozšíření zbytku cesty to zatím nebude splňovat očekávání ohledně větší plynulosti dopravy,“ obává se Miroslav Krystýn ze Zlína. Ten si navíc v duchu přál, aby hlavní křižovatka v Malenovicích byla řešena formou kruhového objezdu, což se mu nesplnilo.

Zde > Přečtěte si více zpráv ze Zlínského regionu