VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průzkum Deníku: zastupitelé 
by hazard nezakázali

Zlín – Pokud by se rozhodovalo jen podle vůle zlínských zastupitelů, plošný zákaz hazardu by ve Zlíně pravděpodobně neprošel. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu Zlínského deníku.

17.1.2015 11
SDÍLEJ:

Referendum o hazardu. Ilustrační kolážFoto: DENÍK

Právě o osudu heren a kasin v krajském městě budou jeho obyvatelé rozhodovat v referendu v pátek 23. ledna. Aby bylo platné, musí se ho zúčastnit minimálně 35 procent oprávněných voličů.

Z ankety vyplývá, že většina zastupitelů stávající koalice složené ze STAN a ANO 2011 hlas pro zákaz hazardu do uren nevhodí.

Převažují argumenty, že prohibice není řešení či se upozorňuje na finanční výpadek v desítkách milionů korun. Peníze z hazardu si dosud rozdělovaly sportovní a kulturní složky a organizace.

Naopak zástupci současné opozice (ČSSD, KSČM, KDU-
-ČSL + Zlín 21) většinou upozorňují na negativa hazardu a tvrdí, že město si s výpadkem financí musí umět poradit. Proto hodlají zákaz podpořit.

Někteří zastupitelé rovnou přiznali, že se referenda nezúčastní či svůj postoj jasně nesdělili. „Vyjádření politiků bývá v těchto otázkách zpravidla vždy velmi opatrné," míní politoložka Jiřina Pavlíková z Ostravské univerzity.

Vysvětlila, že zastupitelé na jednu stranu slyší nářky a výtky lidí kolem sebe. Na druhou stranu si ale také uvědomují důsledky výpadku finančních příjmů.

„Každý, kdo sestavuje rozpočet, zvažuje všechny možné výpadky. Stálo by však za to, kdyby někdo dopočítal i veškeré finanční náklady spojené s hazardem. Jestli náhodou to není ve smyslu, že nula od nuly pojde," přiblížila Jiřina Pavlíková.

Referendum se uskuteční na základě petiční akce. Lidem z iniciativy Zlín bez hazardu se podařilo získat na 7 tisíc podpisů, což k vyhlášení referenda stačilo.

„Chtěli jsme původně dosáhnout toho, aby se uskutečnilo společně s komunálními volbami. To by zvýšilo pravděpodobnost dobré účasti," připomněl iniciátor referenda Tomáš Pasterný.´

ADÁMEK Miroslav (STAN)

primátor

NE. Budu hlasovat proti celoplošnému zákazu loterií ve městě. Jsem zásadně proti prohibicím. Nejsem příznivcem hazardu, ale zákaz není řešení. Hazard je potřeba silně omezovat a regulovat a to už několik let děláme. Problém loterií by ale měl především řešit systémově stát.

BĚTÁK Ondřej (STAN)

náměstek

NE. Budu hlasovat proti zákazu loterií ve městě. Absolutní zákaz problém s hazardem nevyřeší. To, že budou hráči hrát dál, potvrzují i psychologové a další odborníci. Na absolutní zákaz loterií by doplatili hlavně sportovci, kultura a sociální oblast, přišli by o desítky milionů korun.

KAMAS Patrik (ANO 2011)

náměstek

NEBUDE HLASOVAT. V době referenda budu mimo ČR. Pokud bych ale hlasoval, pak proti plošnému zákazu, ten tento složitý problém nevyřeší.

STŘÍBNÝ Dalibor (ANO 2011)

náměstek

NEBUDE HLASOVAT. Tím se zdržím hlasování. Nejsem proti plošnému zákazu hazardu, ale pro vymezení do určitých lokalit, a vyčištění tak centra Zlína. Plošný zákaz by hráče neodradil, naopak by se přesunuli na internet. Musíme se také podívat, co vše je placeno ze zisků z automatů. Výpadek ohrozí fungování sportovních organizací, které jsou zároveň prevencí proti hazardu.

FRANCOVÁ Kateřina (STAN)

náměstkyně

NE. Budu hlasovat proti absolutnímu zákazu loterií. Ten není řešením tohoto problému. Prohibice se neosvědčila už dříve ani u alkoholu.

LANDSFELD Bedřich (STAN)

náměstek

NE. „Jsem pro regulaci, nikoli plošný zákaz. Ten způsobí pouze přesun této aktivity do tzv. černé ekonomiky, z níž nikdo nebude odvádět žádné daně, ale sama o sobě se neodstraní. Negativní dopady má i kouření či alkohol. Proč tedy radikálně řešit jen tuto jednu položku? V neposlední řadě se domnívám, že tuto otázku by měl řešit stát jednotně, nikoli jednotlivé obce."

NOVÁK Josef (STAN)

uvolněný radní

NE. Zdůvodnění je nabíledni, máme vyhlášku, která reguluje počty výherních hracích přístrojů ve městě Zlíně.

DOMANSKÝ Zbyněk (STAN)

zastupitel

ANO. Pojďme k referendu. Bylo by škoda městských peněz, kdyby se stalo kvůli nízké účasti neplatným. Na vyléčení problémů z hazardu sice není lék dokonale nepomůže ani úplný zákaz ani řízená regulace. Já však nechci mít osobní podíl na tom, aby některý zlínský občan zkazil v herně život sobě a své rodině.

CHOLEK Milan (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

ANO. Musíme se zeptat, co sledujeme. Zda pomoc patologickým hráčům pak tímto nic podstatného neřešíme. Půjdou hrát jinam. Nebo zda chceme ztížit možnosti nárůstu dalších osob závislých na výherních automatech pak ano, je to jedna z cest. Obavy z poklesu příjmů do obecní kasy nejsou to nejdůležitější. Město se zdravou ekonomikou si s tím poradí.

KOREC Jiří (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT.

Zdržím se tak hlasování. Nejsem proti zákazu hazardu, ale řeší jej připravovaný zákon MF. K úplnému zákazu hazardu by mělo dojít postupně, abychom dokázali naplňovat výpadky rozpočtu z jiných zdrojů, a neohrozili tak fungování mnoha organizací pro děti a mládež, jejichž činnost je naopak prevencí těch negativních jevů.

VYCHYTIL David (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT.

Čímž se zdržím hlasování. Hazardu nefandím, ale zatím není vyřešen případný výpadek příjmů do rozpočtu města. Současně problém hazardu poměrně zevrubně řeší připravovaný zákon MF. V případě města Zlína bych si v budoucnu dokázal představit pouze jednu k tomuto účelu vybranou lokalitu či oblast, kde by bylo možné hazard provozovat.

PROKEŠ Antonín (ČSSD)

zastupitel

ANO. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína. Osobně se ztotožňuji s tímto stanoviskem a domnívám se, že je potřeba řešit tuto problematiku také na úrovni celé ČR, případně EU. Jen koncepční řešení může zabránit tomu, aby klasické hrací automaty byly nahrazeny online hernami bez jakékoliv regulace.

ŠENKEŘÍK Tomáš (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením Výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

VAIGEL Roman (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

MACEK Roman (STAN)

zastupitel

NE. Nesouhlasím s plošným zákazem. Referenda se nezúčastním, budu pracovně mimo republiku.

CHWASZCZ Pavel (STAN)

zastupitel

NE. Regulace ano, plošný zákaz ne.

JURÁKOVÁ Svatava (STAN)

zastupitelka

NE. Nejsem pro úplný zákaz, budu v tomto duchu i hlasovat.

LATTA Jiří (STAN)

zastupitel

NE. „Úplný zákaz je věcí státu. Rolí obce je regulace v rozsahu maximálně omezujícím negativa

MARKYTÁN Karel (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

NESDĚLIL. Omlouvám se, nezúčastním se ankety.

RAFAJA Miroslav (KSČM)

zastupitel

NESDĚLIL. Ankety Deníku se odmítl zúčastnit.

KOVAŘÍKOVÁ Dana (ANO 2011)

zastupitelka

NEBUDE HLASOVAT. Souhlasím s názory kolegů z ANO 2011.

ALBRECHT Ondřej (STAN)

zastupitel

NESDĚLIL. Já se referenda určitě zúčastním, jak ale budu odpovídat, bych si rád nechal pro sebe.

SCHNEIDER Jaromír (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. Nemohu se zúčastnit, jsem v době konání referenda mimo Zlín. Ale jednoznačně souhlasím s regulací.

BAZELOVÁ Jana (ANO 2011)

radní

NEBUDE HLASOVAT. Pokud rozpočet města najde zdroje financování kultury, sportu a dalších zájmových činností, které jsou nyní financovány z části výnosů z herních automatů, můžeme se bavit o jejich dalším omezení či úplném zákazu. Je také otázkou, zda úplná prohibice hazardu nepovede k přesunu této činnosti do zóny ekonomiky mimo kontrolu státu.

HORÁKOVÁ Lenka (ANO 2011)

uvolněný radní

NE. Přestože hazard a zejména s ním související problémy považuji za velmi závažné, myslím si, že zákaz provozování hazardu na území města jej nevyřeší. Problém je třeba řešit na celostátní úrovni.

PILKA František (STAN)

radní

NE. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem proti absolutnímu zákazu, je současná vyhláška, která dle mého názoru v tuto chvíli dostatečně reguluje provoz loterijních systémů na území města.

V brzké době dojde ke zrušení heren v centru a zároveň nemohou již vznikat herny nové.

STOJAR Pavel (STAN/ZVUK12)

radní

NESDĚLIL. Lidová hlasování, jako jsou volby nebo referendum, patří v demokracii k hlavním nástrojům, kterými mohou občané ovlivnit dění kolem sebe. Proto je správné svůj hlas využít. A jak budu hlasovat? Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Stejně ať se rozhodnou i voliči, nechci nikoho přesvědčovat a manipulovat.

KAŠNÝ Miroslav (KDU-ČSL)

zastupitel

NEJASNÉ VYJÁDŘENÍ. Vždy jsem podporoval omezování hazardu na území města, a proto jsem přesvědčen, že je třeba věnovat více sil a prostředků výchově dětí i dospělých, aby dokázali odolat všem nástrahám i lživým reklamám. Hazard i jeho dopady musíme řešit komplexně.

DUFEK Aleš (Zlín 21)

zastupitel

ROZHODUJE SE. „K referendu půjdu, protože si vážím přímé demokracie a vůle více než šesti tisíc občanů, kteří si toto referendum přejí. Jak budu hlasovat, se rozhodnu asi až na poslední chvíli, odpověď vůbec není jednoduchá, bohužel jsou možné jenom varianty ano nebo ne.

DRTIL Vladimír (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

KOMÍNKOVÁ Věra (ČSSD)

zastupitelka

ANO. jsem pro důraznou regulaci hazardu na území města, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína. Mé stanovisko k referendu je kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda.

MÜLLEROVÁ Jaroslava (STAN)

zastupitelka

NE. Myslím, že zákazy problémy jenom potlačí, ale nevyřeší. Tím nechci obhajovat herny. Regulujme je, zakažme na exponovaných místech, u škol, v centru města, ale mějme na paměti, že chorobné hráčství je jednou z tváří závislostí, které po žádném referendu nezmizí.

SIMERSKÁ Helena (STAN)

zastupitelka

NE. Problematika provozování loterií a sázkových her a s tím související problematika hráčství má několik od sebe neoddělitelných vrstev, které se musí řešit souběžně. Tento zákaz vidím vytržený z kauzálního kontextu, je to solitérní počin a jako takový jej považuji za neúčinný.

HÁBL Zdeněk (STAN)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. V den referenda nebudu ve Zlíně. Ale pokud bych byl, hlasovat bych šel a postavil bych se proti absolutnímu zákazu loterií. Jsem pro omezování tohoto druhu podnikání, tak, jak už to radnice dělá. Za důležité považuji, aby herny nebyly v blízkosti škol a jejich otevírací doba byla taková, aby byly zavřené v době chození žáků do školy a ze školy.

BRADA Pavel (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. Byť jsem velkým odpůrcem hazardu. Věřím, že hazard by měl být regulován a vykázán z centra, nicméně okamžitý plošný zákaz by nepochybně vedl k situaci jako v Litvínově, kde plošný zákaz realizovali jako jedno z prvních měst. Hráči skončili v černých hernách a město přišlo o příjmy, které mohlo investovat do sportu, zájmových hnutích atd.

TOČEV Svetoslav (STAN)

zastupitel

NE. Nejsem pro absolutní a plošný zákaz loterií a hazardních her.

Budu prosazovat v maximální možné míře omezení výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů.

ŠTĚTKÁŘ Jan (STAN)

zastupitel

NE. Lokální zákaz nic neřeší, jediný význam by měl plošný zákaz. Výsledkem zákazu ve Zlíně by byl přesun heren a herních zařízení do okolních obcí, navíc s hrozbou rozvoje nelegálního trhu se všemi negativami s tím spojenými.

KNEDLA Jiří (ČSSD)

zastupitel

NEJASNÉ VYJÁDŘENÍ. Jsem pro smysluplnou regulaci hazardu na území SMZ. Plně podporuji referendum a tím i právo občanů vyjádřit se po zralé úvaze, a na základě dostatečné informovanosti k dané problematice.

REMEŠ Stanislav (KSČM)

zastupitel

ANO. Doufám, že tak budeme hlasovat všichni zastupitelé za KSČM, což jsme tři. P.S.: Pro stejnou variantu bude hlasovat i moje manželka, která na mne volá z kuchyně.

SKŘIVÁNEK Ivan (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

ANO. Vím, že to asi nevyřeší tuto problematiku v celé šíři. Bude-li méně příležitostí a obtížnější dostupnost těchto přístrojů, můžeme snad předpokládat úbytek hráčů a tím i negativních vlivů s tím spojených.

BUTNIKOŠAROVSKÁ Dagmar (KSČM)

zastupitelka

ANO. Jsem pro výrazné omezení až zakázání hazardu, třebaže z něho do rozpočtu města plyne ročně několik milionů. Ale žádné peníze nevyváží negativní sociální dopady nárůst kriminality, rozpad rodin, gamblerství.

Argumenty: Proč a jak 23. ledna hlasovat?

Proč hlasovat ANO

Gambling je jako užívání tvrdých drog

Ročně způsobí velké množství osobních bankrotů, sebevražd a váže se na něj trestná činnost. ČR má přitom nejvyšší počet automatů na počet obyvatel. Každý gambler negativně ovlivní na 15 lidí. U gamblerů již dávno nejde o svobodu volby, protože jim herny svobodnou vůli naopak sebraly.

Zlínská vyhláška patří mezi ty nejmírnější

Kolem heren má být pořádek, omezena reklama a má se dodržovat loterijní zákon! Plošný zákaz v centru vymezeném velice úzce vedl ke zrušení nebo přesunu jen 5 heren z celkových 90. Za snížení počtu automatů na 700 nemohla vyhláška, ale zvýšení poplatků za automat dané zákonem.

Vztah mezi kulturou, sportem a hazardem je účelový

rozpočet Zlína by si s výpadkem 4,7 % z hazardu poradil. Sociální dávky končící v hernách, související kriminalita, ušlé daně nezaměstnaných, co propadli hazardu atd. ve skutečnosti znamenají, že veřejnost naopak na hazard doplácí. Náklady státu totiž 3× převyšují příjmy.

Černými hernami a nezaměstnaností se jen straší

Vycházíme z faktů, ne spekulací. Města, ve kterých byl zaveden plošný zákaz, např. v Českých Budějovicích (2011), nemají výrazné problémy s černými hernami, klesla zde kriminalita a místo heren vznikly daleko prospěšnější provozovny, poskytující pracovních míst naopak více.

Hráči ze zrušených heren se hromadně na internet nepřesunou

Pro hru na internetovém kasinu totiž potřebujete počítač, internet, účet bez exekucí (hráči v exekuci bývají), znalost práce s PC a e-bankovnictvím. U sebe doma vás také nikdo nebude nalévat alkoholem zdarma, aby oslabil vaše zábrany prohrát všechno.

Argumenty sestavil Tomáš Pasterný, iniciátor aktivity Zlín bez hazardu

Proč hlasovat NE

Kdo chce hrát, ten si vždy cestu najde

Tento fakt potvrzují i psychologové. Při zániku kamenných heren se proto hráči přesunou buď do černých heren, nebo do nebezpečného internetového prostředí, kde neexistují pevná pravidla, regulace, monitorovací systém ani možnost zabránění ve hře dětem či osobám například pod vlivem alkoholu.

Výpadek veřejných rozpočtů

Město Zlín dosud z provozu loterií získávalo více než 50 milionů korun ročně. Tyto prostředky výrazně pomáhaly neziskovému sektoru především mladým sportovcům, zdravotnickým zařízením a kulturním institucím. Zákazem provozu loterií však jednotlivé organizace o tyto peníze nevratně přijdou.

Černý trh

Fakt, že prohibice problémy neřeší, ale působí, dokazuje i historie, například v přístupu k alkoholu. Tam, kde se zakázal, vznikaly černé pálenice a pašovalo se ve velkém. Stejné je to v oblasti loterií. V případě zákazu se bude hrát dál, jen načerno. A v řadě měst, která se pro zákaz rozhodla, už tomu tak je.

Zvýšená nezaměstnanost a krachující hospody, restaurace a bary

Loterijní průmysl dává na Zlínsku práci až 700 lidem. Ti přijdou o své příjmy a posílí řady uchazečů o práci. Na provozu loterií jsou existenčně závislé také hospody, bary a restaurace. V případě jejich zániku bude těžké najít nové nájemce těchto prostor.

Zahraniční zkušenosti

V zemích, kde se rozhodli jít cestou nulové tolerance, teď bojují s nedostatkem příjmů ve veřejných rozpočtech, zvýšenou nezaměstnaností, vysokým nárůstem kriminality a především rozmachem nelegálních provozovatelů a šedé ekonomiky. Proto složitě hledají cestu zpět k legálnímu provozu s jasně vymezenými pravidly.

Argumenty sestavil Petr Mikoška, výkonný ředitel společnosti SYNOT TIP, a.s.

Fakta o referendu:

K platnosti referenda je potřeba účast alespoň 35 procent oprávněných voličů. Výsledek referenda je závazný, pokud se pro jednu z variant vysloví nadpoloviční většina hlasujících a zároveň se jedná o alespoň 25 % oprávněných voličů zapsaných v seznamu.

Kdy: V pátek 23. ledna od 8 do 20 hodin

Kde: Na území Zlína včetně místních částí. Půjde o 74 volebních místností, které budou totožné s běžnými volbami. Jen okrsek číslo 6 se přesune z Katastrálního úřadu do Slunečnice.

Kdo: Každý, kdo je v den konání referenda občanem města Zlína a alespoň v den konání dosáhl věku 18 let. Hlasovat mohou i cizinci, kteří jsou přihlášeni k trvalému či přechodnému bydlišti.

Jak: Hlasovací lístky se neroznáší. Každý oprávněný volič je obdrží ve volební místnosti. Za plentou označí variantu ANO či NE. Nemocní lidé mohou, stejně jako u ostatních voleb, požádat o příchod volebních komisařů k nim do domu.

Autor: Lukáš Fabián

17.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve 25 000 Kč

Inženýři projektanti, konstruktéři v oblasti elektronických komunikací Projektanti datových sítí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: projektová činnost - zpracování studií, projektových dokumentací, návrh pasivních částí sítí pro elektronickou komunikaci, Projektování optických a metalických kabelových sítí (vnitřních, vnějších, FTTH), inženýrská činnost, Požadavky: ŘP skupina B, vzdělání elektrotechnického nebo stavebního směru, práce na PC (office, grafika), pečlivost, schopnost samostatného rozhodování, komunikativnost, základní znalost kabelových síti , Výhody: stabilní zaměstnavatel s významným podílem na telco trhu v České republice a na Slovensku, nadstandardní finanční bonusy. Pracoviště: Zlinprojekt a.s., Pod Šternberkem, č.p. 306, 763 02 Zlín 4. Informace: Ing. Ivana Michalovičová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladní dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz skupiny C, profesní průkaz, strojnický průkaz na nakladače a bagry výhodou., Smlouva na dobu určitou s možností přechodu na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, obědy, stravenky, Kontaktujte emailem.. Pracoviště: Metalšrot tlumačov a. s., Mánesova, č.p. 510, 763 62 Tlumačov. Informace: Marta Gazdová, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební instalatéři 110 Kč

Stavební instalatéři Instalatér stavební. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme práci ve stabilní stavební firmě, benefity: stravenky, 5 týdnů dovolené, 13. plat.. Pracoviště: Stavyma, spol. s r. o., Kučovaniny, č.p. 1551, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Naděžda Dobešová, +420 602 779 403.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 25 000 Kč

Elektrotechnici a technici energetici projektanti, konstruktéři Přípravář výrobní dokumentace. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň, - Příprava výrobní dokumentace obytných modulů, - Návrh rozmístění vybavení elektro, sanitární instalace, příslušenství modulů (schodiště, přístřešky, podesty,...), - Projednání technické provedení se zákazníkem, - Technická podpora pracovníků ve výrobě, - Kontrola plnění požadavků výrobní dokumentace ve výrobě, , Očekáváme:, - Vzdělání SŠ, VŠ stavební nebo strojní, - Znalost práce na PC - AutoCAD, MS Excel, MS Word, - Znalost 3D software výhodou (Revit, Inventor), - Samostatnost, pečlivost, , Nabízíme:, - Stabilní zázemí ryze české výrobní společnosti, - Pevnou mzdu + podílové motivační hodnocení s možností růstu, - Program benefitů – úhrada cestovného do práce a z práce, dotované stravování v místní moderní kantýně, zvýhodněná cena kávy, pitný režim, zvýhodněné mobilní tarify, jazykové a jiné kurzy a vzdělávání, odměny při životních a pracovních událostech, program úspor a zlepšování – finanční bonusy, firemní akce (dětský den, Mikuláš v KOMĚ, Vánoční odpoledníček atd.), - Nástup ihned nebo dle dohody, - Pracoviště Vizovice, , Pokud Vás tato pozice zaujala, zašlete svůj životopis na adresu kariera@koma-modular.cz. Pracoviště: Koma modular s.r.o., Říčanská, č.p. 1191, 763 12 Vizovice. Informace: Jitka Motýlová, +420 577 007 740.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zlín chce hrát jako Plzeň. Po zemi, technicky a rychle

Hasiči dnes brzy ráno zasahovali u požáru auta.
3

Sirény hasičů probudily město

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Bukartsovy momenty ve Zlíně: Hattrick, král večera i emotivní loučení

Šéfové zlínského hokejového klubu ho před jeho příchodem naživo nikdy neviděli. Šli s jeho angažováním do rizika. Dali i na doporučení svého odchovance, brankáře Jakuba Sedláčka, který drobného šikulu znal z působení v Dinamu Riga. Jméno Roberts Bukarts předtím znali maximálně odborníci z lotyšského národního týmu.

Silnice v centru města zmodrala

Na třídě Tomáše Bati v centru Zlína vytekla v pátek 16. března na silnici z dodávky tiskařská modrá barva, kterou projíždějící auta rozjezdila na délku 300 metrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT