VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průzkum Deníku: zastupitelé 
by hazard nezakázali

Zlín – Pokud by se rozhodovalo jen podle vůle zlínských zastupitelů, plošný zákaz hazardu by ve Zlíně pravděpodobně neprošel. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu Zlínského deníku.

17.1.2015 11
SDÍLEJ:

Referendum o hazardu. Ilustrační kolážFoto: DENÍK

Právě o osudu heren a kasin v krajském městě budou jeho obyvatelé rozhodovat v referendu v pátek 23. ledna. Aby bylo platné, musí se ho zúčastnit minimálně 35 procent oprávněných voličů.

Z ankety vyplývá, že většina zastupitelů stávající koalice složené ze STAN a ANO 2011 hlas pro zákaz hazardu do uren nevhodí.

Převažují argumenty, že prohibice není řešení či se upozorňuje na finanční výpadek v desítkách milionů korun. Peníze z hazardu si dosud rozdělovaly sportovní a kulturní složky a organizace.

Naopak zástupci současné opozice (ČSSD, KSČM, KDU-
-ČSL + Zlín 21) většinou upozorňují na negativa hazardu a tvrdí, že město si s výpadkem financí musí umět poradit. Proto hodlají zákaz podpořit.

Někteří zastupitelé rovnou přiznali, že se referenda nezúčastní či svůj postoj jasně nesdělili. „Vyjádření politiků bývá v těchto otázkách zpravidla vždy velmi opatrné," míní politoložka Jiřina Pavlíková z Ostravské univerzity.

Vysvětlila, že zastupitelé na jednu stranu slyší nářky a výtky lidí kolem sebe. Na druhou stranu si ale také uvědomují důsledky výpadku finančních příjmů.

„Každý, kdo sestavuje rozpočet, zvažuje všechny možné výpadky. Stálo by však za to, kdyby někdo dopočítal i veškeré finanční náklady spojené s hazardem. Jestli náhodou to není ve smyslu, že nula od nuly pojde," přiblížila Jiřina Pavlíková.

Referendum se uskuteční na základě petiční akce. Lidem z iniciativy Zlín bez hazardu se podařilo získat na 7 tisíc podpisů, což k vyhlášení referenda stačilo.

„Chtěli jsme původně dosáhnout toho, aby se uskutečnilo společně s komunálními volbami. To by zvýšilo pravděpodobnost dobré účasti," připomněl iniciátor referenda Tomáš Pasterný.´

ADÁMEK Miroslav (STAN)

primátor

NE. Budu hlasovat proti celoplošnému zákazu loterií ve městě. Jsem zásadně proti prohibicím. Nejsem příznivcem hazardu, ale zákaz není řešení. Hazard je potřeba silně omezovat a regulovat a to už několik let děláme. Problém loterií by ale měl především řešit systémově stát.

BĚTÁK Ondřej (STAN)

náměstek

NE. Budu hlasovat proti zákazu loterií ve městě. Absolutní zákaz problém s hazardem nevyřeší. To, že budou hráči hrát dál, potvrzují i psychologové a další odborníci. Na absolutní zákaz loterií by doplatili hlavně sportovci, kultura a sociální oblast, přišli by o desítky milionů korun.

KAMAS Patrik (ANO 2011)

náměstek

NEBUDE HLASOVAT. V době referenda budu mimo ČR. Pokud bych ale hlasoval, pak proti plošnému zákazu, ten tento složitý problém nevyřeší.

STŘÍBNÝ Dalibor (ANO 2011)

náměstek

NEBUDE HLASOVAT. Tím se zdržím hlasování. Nejsem proti plošnému zákazu hazardu, ale pro vymezení do určitých lokalit, a vyčištění tak centra Zlína. Plošný zákaz by hráče neodradil, naopak by se přesunuli na internet. Musíme se také podívat, co vše je placeno ze zisků z automatů. Výpadek ohrozí fungování sportovních organizací, které jsou zároveň prevencí proti hazardu.

FRANCOVÁ Kateřina (STAN)

náměstkyně

NE. Budu hlasovat proti absolutnímu zákazu loterií. Ten není řešením tohoto problému. Prohibice se neosvědčila už dříve ani u alkoholu.

LANDSFELD Bedřich (STAN)

náměstek

NE. „Jsem pro regulaci, nikoli plošný zákaz. Ten způsobí pouze přesun této aktivity do tzv. černé ekonomiky, z níž nikdo nebude odvádět žádné daně, ale sama o sobě se neodstraní. Negativní dopady má i kouření či alkohol. Proč tedy radikálně řešit jen tuto jednu položku? V neposlední řadě se domnívám, že tuto otázku by měl řešit stát jednotně, nikoli jednotlivé obce."

NOVÁK Josef (STAN)

uvolněný radní

NE. Zdůvodnění je nabíledni, máme vyhlášku, která reguluje počty výherních hracích přístrojů ve městě Zlíně.

DOMANSKÝ Zbyněk (STAN)

zastupitel

ANO. Pojďme k referendu. Bylo by škoda městských peněz, kdyby se stalo kvůli nízké účasti neplatným. Na vyléčení problémů z hazardu sice není lék dokonale nepomůže ani úplný zákaz ani řízená regulace. Já však nechci mít osobní podíl na tom, aby některý zlínský občan zkazil v herně život sobě a své rodině.

CHOLEK Milan (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

ANO. Musíme se zeptat, co sledujeme. Zda pomoc patologickým hráčům pak tímto nic podstatného neřešíme. Půjdou hrát jinam. Nebo zda chceme ztížit možnosti nárůstu dalších osob závislých na výherních automatech pak ano, je to jedna z cest. Obavy z poklesu příjmů do obecní kasy nejsou to nejdůležitější. Město se zdravou ekonomikou si s tím poradí.

KOREC Jiří (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT.

Zdržím se tak hlasování. Nejsem proti zákazu hazardu, ale řeší jej připravovaný zákon MF. K úplnému zákazu hazardu by mělo dojít postupně, abychom dokázali naplňovat výpadky rozpočtu z jiných zdrojů, a neohrozili tak fungování mnoha organizací pro děti a mládež, jejichž činnost je naopak prevencí těch negativních jevů.

VYCHYTIL David (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT.

Čímž se zdržím hlasování. Hazardu nefandím, ale zatím není vyřešen případný výpadek příjmů do rozpočtu města. Současně problém hazardu poměrně zevrubně řeší připravovaný zákon MF. V případě města Zlína bych si v budoucnu dokázal představit pouze jednu k tomuto účelu vybranou lokalitu či oblast, kde by bylo možné hazard provozovat.

PROKEŠ Antonín (ČSSD)

zastupitel

ANO. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína. Osobně se ztotožňuji s tímto stanoviskem a domnívám se, že je potřeba řešit tuto problematiku také na úrovni celé ČR, případně EU. Jen koncepční řešení může zabránit tomu, aby klasické hrací automaty byly nahrazeny online hernami bez jakékoliv regulace.

ŠENKEŘÍK Tomáš (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením Výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

VAIGEL Roman (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

MACEK Roman (STAN)

zastupitel

NE. Nesouhlasím s plošným zákazem. Referenda se nezúčastním, budu pracovně mimo republiku.

CHWASZCZ Pavel (STAN)

zastupitel

NE. Regulace ano, plošný zákaz ne.

JURÁKOVÁ Svatava (STAN)

zastupitelka

NE. Nejsem pro úplný zákaz, budu v tomto duchu i hlasovat.

LATTA Jiří (STAN)

zastupitel

NE. „Úplný zákaz je věcí státu. Rolí obce je regulace v rozsahu maximálně omezujícím negativa

MARKYTÁN Karel (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

NESDĚLIL. Omlouvám se, nezúčastním se ankety.

RAFAJA Miroslav (KSČM)

zastupitel

NESDĚLIL. Ankety Deníku se odmítl zúčastnit.

KOVAŘÍKOVÁ Dana (ANO 2011)

zastupitelka

NEBUDE HLASOVAT. Souhlasím s názory kolegů z ANO 2011.

ALBRECHT Ondřej (STAN)

zastupitel

NESDĚLIL. Já se referenda určitě zúčastním, jak ale budu odpovídat, bych si rád nechal pro sebe.

SCHNEIDER Jaromír (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. Nemohu se zúčastnit, jsem v době konání referenda mimo Zlín. Ale jednoznačně souhlasím s regulací.

BAZELOVÁ Jana (ANO 2011)

radní

NEBUDE HLASOVAT. Pokud rozpočet města najde zdroje financování kultury, sportu a dalších zájmových činností, které jsou nyní financovány z části výnosů z herních automatů, můžeme se bavit o jejich dalším omezení či úplném zákazu. Je také otázkou, zda úplná prohibice hazardu nepovede k přesunu této činnosti do zóny ekonomiky mimo kontrolu státu.

HORÁKOVÁ Lenka (ANO 2011)

uvolněný radní

NE. Přestože hazard a zejména s ním související problémy považuji za velmi závažné, myslím si, že zákaz provozování hazardu na území města jej nevyřeší. Problém je třeba řešit na celostátní úrovni.

PILKA František (STAN)

radní

NE. Jedním z hlavních důvodů, proč jsem proti absolutnímu zákazu, je současná vyhláška, která dle mého názoru v tuto chvíli dostatečně reguluje provoz loterijních systémů na území města.

V brzké době dojde ke zrušení heren v centru a zároveň nemohou již vznikat herny nové.

STOJAR Pavel (STAN/ZVUK12)

radní

NESDĚLIL. Lidová hlasování, jako jsou volby nebo referendum, patří v demokracii k hlavním nástrojům, kterými mohou občané ovlivnit dění kolem sebe. Proto je správné svůj hlas využít. A jak budu hlasovat? Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Stejně ať se rozhodnou i voliči, nechci nikoho přesvědčovat a manipulovat.

KAŠNÝ Miroslav (KDU-ČSL)

zastupitel

NEJASNÉ VYJÁDŘENÍ. Vždy jsem podporoval omezování hazardu na území města, a proto jsem přesvědčen, že je třeba věnovat více sil a prostředků výchově dětí i dospělých, aby dokázali odolat všem nástrahám i lživým reklamám. Hazard i jeho dopady musíme řešit komplexně.

DUFEK Aleš (Zlín 21)

zastupitel

ROZHODUJE SE. „K referendu půjdu, protože si vážím přímé demokracie a vůle více než šesti tisíc občanů, kteří si toto referendum přejí. Jak budu hlasovat, se rozhodnu asi až na poslední chvíli, odpověď vůbec není jednoduchá, bohužel jsou možné jenom varianty ano nebo ne.

DRTIL Vladimír (ČSSD)

zastupitel

ANO. V souladu s usnesením výboru městské organizace ČSSD ve Zlíně je stanovisko zlínské ČSSD ke konání místního referenda kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda. Sociální demokracie je pro důraznou regulaci hazardu na území SMZ, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína.

KOMÍNKOVÁ Věra (ČSSD)

zastupitelka

ANO. jsem pro důraznou regulaci hazardu na území města, a to nad rámec stávající vyhlášky města Zlína. Mé stanovisko k referendu je kladné, plně podporující právo občanů vyjádřit se k dané problematice formou referenda.

MÜLLEROVÁ Jaroslava (STAN)

zastupitelka

NE. Myslím, že zákazy problémy jenom potlačí, ale nevyřeší. Tím nechci obhajovat herny. Regulujme je, zakažme na exponovaných místech, u škol, v centru města, ale mějme na paměti, že chorobné hráčství je jednou z tváří závislostí, které po žádném referendu nezmizí.

SIMERSKÁ Helena (STAN)

zastupitelka

NE. Problematika provozování loterií a sázkových her a s tím související problematika hráčství má několik od sebe neoddělitelných vrstev, které se musí řešit souběžně. Tento zákaz vidím vytržený z kauzálního kontextu, je to solitérní počin a jako takový jej považuji za neúčinný.

HÁBL Zdeněk (STAN)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. V den referenda nebudu ve Zlíně. Ale pokud bych byl, hlasovat bych šel a postavil bych se proti absolutnímu zákazu loterií. Jsem pro omezování tohoto druhu podnikání, tak, jak už to radnice dělá. Za důležité považuji, aby herny nebyly v blízkosti škol a jejich otevírací doba byla taková, aby byly zavřené v době chození žáků do školy a ze školy.

BRADA Pavel (ANO 2011)

zastupitel

NEBUDE HLASOVAT. Byť jsem velkým odpůrcem hazardu. Věřím, že hazard by měl být regulován a vykázán z centra, nicméně okamžitý plošný zákaz by nepochybně vedl k situaci jako v Litvínově, kde plošný zákaz realizovali jako jedno z prvních měst. Hráči skončili v černých hernách a město přišlo o příjmy, které mohlo investovat do sportu, zájmových hnutích atd.

TOČEV Svetoslav (STAN)

zastupitel

NE. Nejsem pro absolutní a plošný zákaz loterií a hazardních her.

Budu prosazovat v maximální možné míře omezení výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů.

ŠTĚTKÁŘ Jan (STAN)

zastupitel

NE. Lokální zákaz nic neřeší, jediný význam by měl plošný zákaz. Výsledkem zákazu ve Zlíně by byl přesun heren a herních zařízení do okolních obcí, navíc s hrozbou rozvoje nelegálního trhu se všemi negativami s tím spojenými.

KNEDLA Jiří (ČSSD)

zastupitel

NEJASNÉ VYJÁDŘENÍ. Jsem pro smysluplnou regulaci hazardu na území SMZ. Plně podporuji referendum a tím i právo občanů vyjádřit se po zralé úvaze, a na základě dostatečné informovanosti k dané problematice.

REMEŠ Stanislav (KSČM)

zastupitel

ANO. Doufám, že tak budeme hlasovat všichni zastupitelé za KSČM, což jsme tři. P.S.: Pro stejnou variantu bude hlasovat i moje manželka, která na mne volá z kuchyně.

SKŘIVÁNEK Ivan (KDU-ČSL/Z21)

zastupitel

ANO. Vím, že to asi nevyřeší tuto problematiku v celé šíři. Bude-li méně příležitostí a obtížnější dostupnost těchto přístrojů, můžeme snad předpokládat úbytek hráčů a tím i negativních vlivů s tím spojených.

BUTNIKOŠAROVSKÁ Dagmar (KSČM)

zastupitelka

ANO. Jsem pro výrazné omezení až zakázání hazardu, třebaže z něho do rozpočtu města plyne ročně několik milionů. Ale žádné peníze nevyváží negativní sociální dopady nárůst kriminality, rozpad rodin, gamblerství.

Argumenty: Proč a jak 23. ledna hlasovat?

Proč hlasovat ANO

Gambling je jako užívání tvrdých drog

Ročně způsobí velké množství osobních bankrotů, sebevražd a váže se na něj trestná činnost. ČR má přitom nejvyšší počet automatů na počet obyvatel. Každý gambler negativně ovlivní na 15 lidí. U gamblerů již dávno nejde o svobodu volby, protože jim herny svobodnou vůli naopak sebraly.

Zlínská vyhláška patří mezi ty nejmírnější

Kolem heren má být pořádek, omezena reklama a má se dodržovat loterijní zákon! Plošný zákaz v centru vymezeném velice úzce vedl ke zrušení nebo přesunu jen 5 heren z celkových 90. Za snížení počtu automatů na 700 nemohla vyhláška, ale zvýšení poplatků za automat dané zákonem.

Vztah mezi kulturou, sportem a hazardem je účelový

rozpočet Zlína by si s výpadkem 4,7 % z hazardu poradil. Sociální dávky končící v hernách, související kriminalita, ušlé daně nezaměstnaných, co propadli hazardu atd. ve skutečnosti znamenají, že veřejnost naopak na hazard doplácí. Náklady státu totiž 3× převyšují příjmy.

Černými hernami a nezaměstnaností se jen straší

Vycházíme z faktů, ne spekulací. Města, ve kterých byl zaveden plošný zákaz, např. v Českých Budějovicích (2011), nemají výrazné problémy s černými hernami, klesla zde kriminalita a místo heren vznikly daleko prospěšnější provozovny, poskytující pracovních míst naopak více.

Hráči ze zrušených heren se hromadně na internet nepřesunou

Pro hru na internetovém kasinu totiž potřebujete počítač, internet, účet bez exekucí (hráči v exekuci bývají), znalost práce s PC a e-bankovnictvím. U sebe doma vás také nikdo nebude nalévat alkoholem zdarma, aby oslabil vaše zábrany prohrát všechno.

Argumenty sestavil Tomáš Pasterný, iniciátor aktivity Zlín bez hazardu

Proč hlasovat NE

Kdo chce hrát, ten si vždy cestu najde

Tento fakt potvrzují i psychologové. Při zániku kamenných heren se proto hráči přesunou buď do černých heren, nebo do nebezpečného internetového prostředí, kde neexistují pevná pravidla, regulace, monitorovací systém ani možnost zabránění ve hře dětem či osobám například pod vlivem alkoholu.

Výpadek veřejných rozpočtů

Město Zlín dosud z provozu loterií získávalo více než 50 milionů korun ročně. Tyto prostředky výrazně pomáhaly neziskovému sektoru především mladým sportovcům, zdravotnickým zařízením a kulturním institucím. Zákazem provozu loterií však jednotlivé organizace o tyto peníze nevratně přijdou.

Černý trh

Fakt, že prohibice problémy neřeší, ale působí, dokazuje i historie, například v přístupu k alkoholu. Tam, kde se zakázal, vznikaly černé pálenice a pašovalo se ve velkém. Stejné je to v oblasti loterií. V případě zákazu se bude hrát dál, jen načerno. A v řadě měst, která se pro zákaz rozhodla, už tomu tak je.

Zvýšená nezaměstnanost a krachující hospody, restaurace a bary

Loterijní průmysl dává na Zlínsku práci až 700 lidem. Ti přijdou o své příjmy a posílí řady uchazečů o práci. Na provozu loterií jsou existenčně závislé také hospody, bary a restaurace. V případě jejich zániku bude těžké najít nové nájemce těchto prostor.

Zahraniční zkušenosti

V zemích, kde se rozhodli jít cestou nulové tolerance, teď bojují s nedostatkem příjmů ve veřejných rozpočtech, zvýšenou nezaměstnaností, vysokým nárůstem kriminality a především rozmachem nelegálních provozovatelů a šedé ekonomiky. Proto složitě hledají cestu zpět k legálnímu provozu s jasně vymezenými pravidly.

Argumenty sestavil Petr Mikoška, výkonný ředitel společnosti SYNOT TIP, a.s.

Fakta o referendu:

K platnosti referenda je potřeba účast alespoň 35 procent oprávněných voličů. Výsledek referenda je závazný, pokud se pro jednu z variant vysloví nadpoloviční většina hlasujících a zároveň se jedná o alespoň 25 % oprávněných voličů zapsaných v seznamu.

Kdy: V pátek 23. ledna od 8 do 20 hodin

Kde: Na území Zlína včetně místních částí. Půjde o 74 volebních místností, které budou totožné s běžnými volbami. Jen okrsek číslo 6 se přesune z Katastrálního úřadu do Slunečnice.

Kdo: Každý, kdo je v den konání referenda občanem města Zlína a alespoň v den konání dosáhl věku 18 let. Hlasovat mohou i cizinci, kteří jsou přihlášeni k trvalému či přechodnému bydlišti.

Jak: Hlasovací lístky se neroznáší. Každý oprávněný volič je obdrží ve volební místnosti. Za plentou označí variantu ANO či NE. Nemocní lidé mohou, stejně jako u ostatních voleb, požádat o příchod volebních komisařů k nim do domu.

Autor: Lukáš Fabián

17.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 14 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v domácnostech, hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Pokojská/pokojský. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pokojská v ubytovně, tj. v případě potřeby je nutné zůstat déle (práce přesčas), v době svátků (vánoce, velikonoce, státní svátky) má vždy jedna pokojská službu., Nabízme:, Příspěvek na stravování, podniková restaurace, příspěvky na penzijní připojištění, možnost využití volného času v rekreačních střediscích společnosti, sportovní akce pořádané zaměstnavatelem.. Pracoviště: Smo a. s. - ubytovny oáza otrokovice, Moravní, č.p. 959, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Veronika KATZEROVÁ, +420 725 426 964.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 15 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SWS a.s. patří podle sdružení Czech Top100 mezi 100 nejvýznamnějších firem České republiky. Zaměstnáváme 250 kvalifikovaných pracovníků a jsme jedním z největších IT distributorů na českém trhu, na kterém působíme již 25 let., , Nabízíme zázemí stabilní prosperující firmy, motivující finanční ohodnocení, profesní rozvoj a vzdělávání formou školení, prostor k uplatnění svých nápadů a znalostí, příjemné neformální pracovní prostředí, zaměstnannecké výhody (jazykové kurzy, stravenky, Cafaterie, sick days atd.), , Jaká bude vaše pracovní náplň?, - zpracování faktur, účetních dokladů a jejich účtování, - odpovědnost za správné vedení účetnictví, - kontrola zpracovávání účetních operací, - příprava podkladů pro audit a daňová přiznání, , Jaké vzdělání, znalosti a dovednosti byste měli mít?, - SŠ nebo VŠ vzdělání ekonomického směru (obor finance a účetnictví), - znalost problematiky účetnictví a daní, - znalost práce na PC, - znalost AJ výhodou, - praxi na pozici samostatné účetní výhodou, - otevřenost novým pracovním výzvám, - výhodou proaktivní přístup a komunikativnost, - zodpovědnost, organizovanost, samostatnost, , Místo výkonu práce: Slušovice. Pracoviště: Sws a. s. - březová, 763 15 Slušovice. Informace: Mgr. Petr Šich, +420 577 640 307.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 120 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Seřizovač stroje na výrobu sáčků. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o seřizovaní stroje na svařování PP sáčků. Kontrola kvality., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na oběd., Způsob prvního kontaktu: osobně na adrese Kvítkovická 1386 od 7:00-14:00 nebo telefonicky od 8:00-14:00.. Pracoviště: R.o.p. europe, s.r.o., Kvítkovická, č.p. 1386, 763 61 Napajedla. Informace: Petra Zábojníková, +420 730 898 624.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 22 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční rekreačního areálu, Marketing. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: vyřizování objednávek ubytování, ubytování hostů, rozvoj markteringu společnosti, Požadavky: pracovitost, flexibilita, spolehlivost, důslednost, PC - programy exel, word, internet, angličtina (němčina) podmínkou, Nabízíme zajímavé platové ohodnocení, zaměstnanecké benefity, možnost seberealizace, Možnost prodloužení pracovního poměru.. Pracoviště: Pahrbek s.r.o., Pahrbek, č.p. 735, 763 61 Napajedla. Informace: Vaňourková Hana, +420 731 120 690.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zkušený útočník Tomáš Poznar (na snímku) navlékl dres rodného Zlína po téměř dvou letech.
39

Klukům děkuji za krásnou premiéru, vzkázal spoluhráčům Poznar

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) se v úvodním zápase nové sezony utkali s Mladou Boleslaví. Zápas nedohrál domácí kapitán Lukáš Železník. Foto: Deník/Libor Kopl
39

Bílkova paráda. Ševci po famózním obratu skolili Boleslav

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

Drsná trať, skvělé výkony, stovky fanoušků. Cyklisté ve Zlíně bavili

Skvělé výkony, zlatý triumf české reprezentantky Nikoly Noskové a tisíce natěšených fanoušků podél trati. Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do třiadvaceti let a juniorů, které o víkendu hostil Zlín a nejbližší okolí, dalo na chvíli zapomenout i na slavnou Tour de France.

Železník hraje s Poznarem poslepu. I na tréninku jsme si hezky narazili, říká

ROZHOVOR/ - Byl kapitánem Zlína v postupové sezoně, nyní dostane pásku na rukáv znovu. Nový trenér Fastavu Michal Bílek si ze všech hráčů kádru vybral Lukáše Železníka a udělal z něj lídra. Osmadvacetiletý útočník chce ševce táhnout nejen v kabině, ale především na hřišti. „Není to o pásce. Místo v základní sestavě si musím zasloužit svými výkony. Pokud nebudu makat a předvádět výkony, vrátím se na lavičku,“ uvědomuje si zlínský odchovanec.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT