Pro vysvědčení si v pátek netradičně přišli na terasu Baťova mrakodrapu ve Zlíně. „Víte, že stojíte na terase budovy, jehož stavbu si nepamatuji nejen já, ale ani nikdo z přítomných?“ usmíval se hejtman, který prvňáčkům předal vysvědčení společně s jejich třídní učitelkou a vychovatelkou. Na všech byly samé jedničky od shora až dolů.

„Ve škole to bylo docela dobré. Nejvíce mě bavila matematika, další předměty jinak moc ne,“ zhodnotila svůj první školní rok v lavici například malá Terezka. O prázdninách se nejvíce těší na cestu do Paříže.

Poslední vzájemný zápas mezi Zlínem a Vsetínem se odehrál v létě 2009. Zlín tehdy vyhrál 7:1.
Valašské derby? Zlín nabídku Vsetína odmítl

Deset měsíců zatěžkávací zkoušky završených rovněž samými jedničkami má za sebou Kateřina Klimková, maminka prvňáčka Lubomíra. „Byl moc šikovný. Synek má navíc cukrovku, tak to pro nás všechny byla zkouška, jak to zvládne sám. A bez problémů,“ oddechla si zlínská maminka, která přebírání vysvědčení na konci první třídy absolvovala už potřetí. „Děti máme jako schodečky,“ dodala s úsměvem.

Vysvědčení nejen z rukou hejtmana si na terase mrakodrapu převzala necelá třicítka dětí. Samé jedničky si prý všichni opravdu zasloužili. „Byla s nimi pěkná spolupráce, stejně jako s jejich rodiči. Tento školní rok bych ohodnotila velkou jedničkou,“ zhodnotila třídní učitelka 1. A Jana Pazderková.

Mrakodrap si pro předání vysvědčení vybrala škola mimo jiné i proto, aby děti i tímto způsobem poznávaly historii krajského města. 

Místo výbuchu ve Vrběticích. Ilustrační foto
Vlastníci dostanou zpět část pozemků ve Vrběticích