S ohledem na nepřízeň počasí a neuspokojivý stav dostihové dráhy po vytrvalých deštích museli pořadatelé zrušit i tento dostihový den. Třetí termín však vyšel a příznivci koní a dostihů mohli shlédnout řadu zajímavých rovinových i překážkových závodů.

Hlavním závodem odpoledne byla Cena hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, který také převzal záštitu nad tímto dostihovým dnem. Vítězem se stal kůň Starfighter majitelky Karin Slezaček s žokejem Jaroslavem Línkem. Koně, který byl jedním z favoritů dostihu, na něj připravil trenér Jan Demele.

Prvního letošního dostihového dne ve Slušovicích se zúčastnila řada vynikajících jezdců i trenérů včetně několikanásobného vítěze Velké pardubické steeplechase Josefa Váni, který předal jednu z cen.

„Slušovice nemají hrad ani zámek, máme dostihové závodiště a to je to, na čem můžeme stavět. Chopili jsme se proto této možnosti a do budoucna bychom chtěli zažádat o vstup mezi závodiště, patřící do kategorie A. V Čechách jsou čtyři, na Moravě ani jedno,“ uvedl starosta Slušovic a předseda nadačního fondu Rozvoj dostihového sportu ve Slušovicích František Pavelka.