Jeho jméno s manželem prozradit nechtějí, má to být překvapení i pro jejich rodinu. Mladá nastávající maminka Jana se zapojila do projektu Deníku, v němž každou sobotu v jeho příloze vycházejí odpovědi z ankety a odborné články pro těhotné.

„V práci jsem skončila v půlce září. Musela jsem z ní odejít, protože mi začalo tvrdnout břicho. Bylo to už fyzicky hodně náročné. I když mi to bylo líto, protože jsem chtěla vydržet co nejdéle, paní doktorka mi doporučila klidový režim,“ říká pro Deník nastávající maminka ze Zlínska.

Coby učitelka mateřské školky se s dětmi ani moc loučit nemusela, děti měla na starost nové, zato s kolegyněmi to bylo dojemnější.
„Člověk je vídá několik let, ale najednou je sám doma. Dívá se na televizi, nic nedělá. Na miminko se těším, ale také mám strach.

Myslím si, že to nezvládnu. I když zkušenosti jsou, ale s většími dětmi. Bude to malý, bezbranný tvoreček. Z toho mám respekt. Kolikrát si sama připadám jako malé dítě, co se nedokáže postarat. Ale určitě to zvládnu,“ usmívá se Jana Dlabajová.

Když chodila do práce, ani moc těhotenství nevnímala, až teď, co je už několik týdnů doma.

„Naplno vidím, že se něco děje, roste mi bříško a prostě si to začínám užívat. Můj manžel se těší, až děťátku bude tak pět let. Je kytarista a už se vidí, až bude mít kluka a vše mu předá,“ dodává nastávající maminka z Fryštáku.

V práci se s kolegyněmi neloučila tradičními chlebíčky či zákusky, ale pro každou udělala balíček, v němž byl ručně šitý nahřívací polštářek. A ten si udělala i pro sebe…