„Je to klisnička hnědka po otci Egertonovi (Groom Dancer) z matky Whitney Risk,“ představila nové hříbě vedoucí hřebčína Martina Benková. Podle ní klisna Whitney Risk a hřebec Egerton patří v napajedelském chovu mezi šampiony.

Prvenství mají „holky“ zřejmě v genech, protože Whitney Risk se v napajedelském hřebčíně narodila v roce 2010 také jako první hříbě roku. „Whitney Risk 17x startovala, 3x zvítězila, 8x se umístila, vydělala 184 350 korun,“ vyzdvihla další důležité úspěchy koňské mámy Martina Benková. Otec malé klisničky Egerton stáji vydělal téměř 600 tisíc eur.

Vizualizace budoucí podoby tržiště Pod Kaštany ve Zlíně
Tržiště Pod Kaštany se změní. Místo tam najde i kultura

Malá klisnička i přesto, že za sebou ještě nemá ani den života, je nebojácná a má se čile k světu.

„Její porod proběhl naprosto v pořádku a je zdravá,“ usmála se Martina Benková. Po porodu vážila klisnička okolo 40 kilo. „Je jemnější než ostatní hříbata, ta mívají 50-60 kilo,“ zmínila vedoucí Hřebčína Napajedla. Podle ní se v Napajedlích v hřebčíně ročně narodí okolo čtyřiceti hříbat.

„Maminka hříběte je hodná, klidná, a přesto, že rodila poprvé, porod proběhl v pořádku,“ pochválila ji Martina Benková. Malá slečna ještě nemá jméno, ale jisté je, že bude začínat stejným písmenem jako jméno její matky. 

První půlrok stráví klisnička s matkou a s vrstevníky. Po půl roce bude od matky odstavena a bude ve stáji s dalšími mladými klisničkami. Až bude malé klisničce s hvězdou na čele rok a půl, čeká ji dostihový trénink.

„Bude se obsedávat a začne běhat dostihy,“ nastínila, co čeká novou klisničku napajedelského hřebčína první dva roky života Martina Benková.

Dopravní situace ve Zlíně 16. 1. 2018
Sníh a namrzlé komunikace na Zlínsku působí dopravní komplikace