První zakřičel na svět chlapeček Mateo v Uherskohradišťské nemocnici. Narodil se 36 minut po půlnoci s váhou 3180 gramů a délkou 49 centimetrů. Maminka přijela do zdejší porodnice z Tlumačova.

V Kroměřížské nemocnici se jako první v roce 2024 narodila Šarlota Jakubíčková. Na svět přišla v 1.20 hodin s porodní váhou 2560 gramů. Maminkou je Martina Jakubíčková ze Zborovic.

Novoroční ohňostroj ve Zlíně, 1. ledna 2024.
VIDEO: Zlín přivítal nový rok 2024 slavnostním ohňostrojem. Podívejte se

Další miminka počátku roku 2024 si dala na čas. V nemocnici AGEL ve Valašském Meziříčí se v 7.24 narodila holčička Margareta. Ve Vsetíně přišel jako první na svět v 11.34 hodin chlapeček Samuel. Margareta se ve valašskomeziříčské nemocnici narodila rodičům ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm. Rodiče Samuela Grufíka přijeli do vsetínské porodnice z nedaleké vesnice Hovězí.

Nejdéle čekali na novorozence v krajské nemocnici ve Zlíně.

Tam první letošní miminko přivítali až na sklonku Nového roku. A narodilo se přímo zdravotnici z této nemocnice, třicetileté Kláře Čelůstkové, která pracuje na oddělení nukleární medicíny jako radiologická asistentka. Malý Albert Čechmánek vykoukl na svět pozdě večer a vážil 3330 gramů. Maminka je z Bílovic na Uherskohradišťsku a do porodnice přijela už na Silvestra. Miminko se ale narodilo až 1. ledna ve 22.04.

Prvním miminkem roku 2024 v KNTB je chlapeček Albert
Bertíka, první letošní miminko v KNTB, porodila zaměstnankyně nemocnice