Už žádné přesné časy a příděl jídla podle jídelníčku. Jste-li maminka na šestinedělí ve zlínské porodnici, můžete si kdykoliv vybrat z pestré nabídky rautového stravování cokoliv, na co máte chuť. Novinka je rodičkám k dispozici na oddělení šestinedělí ve dvou patrech.

„Ženy rodičky jsou vlastně zdravé pacientky, proto jsme jim chtěli umožnit v kulturním prostředí pestrou nabídku jídla, na které mají zrovna chuť. Mají tady mléčnou vitrínu s různými produkty, pečivo, müsli, kaše, přesnídávky, ovoce, zeleninu, večer nabízíme i možnost ohřát si polévky z našeho stravovacího provozu,“ uvedla vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Kateřina Slováčková.

Maminky jsou nadšené

Rautové stravování je tento týden ve zkušebním provozu, maminky jsou z něj už teď nadšené.

„Jsem ráda, že si můžu cokoliv vybrat. Rodím ve zlínské porodnici podruhé a tohle je ještě mnohem lepší. Když mám večer chuť nebo hlad, přijdu si vzít, co zrovna potřebuji,“ popsala čerstvá maminka z Bojkovic Vendula Marková.

Stejně to vidí i Markéta Hodná z Bílovic.

Mezinárodní den Alzheimeru
Alzheimer nemoc s plíživým začátkem postihuje stále více pacientů

„Je to perfektní, jsem tady delší dobu, takže mám srovnání. Chuťově mi jídlo nevadilo ani předtím, ale ten výběr je opravdu pestrý a oceňuji i to, že můžu přijít kdykoliv, třeba i v noci,“ řekla.

Velký podíl na tom, jak vypadá nabídka rautu na šestinedělí ve zlínské porodnici má stravovací provoz KNTB. Kuchaři připravují nabídku tak, aby byla pestrá a opravdu pro všechny.

„Naše kuchyně připravuje čerstvé domácí pomazánky, pečeme ovocné koláče, štrúdly, v nabídce jsou i různě upravená vejce, snažíme se, aby tady maminkám opravdu chutnalo,“ doplnila vedoucí stravovacího provozu Veronika Ondrová.