Volbu prvního muže města ale provázel rozruch, návrh protikandidáta a padaly i urážky. I přesto byl většinou 27 hlasů z jednačtyřicetičlenného zastupitelstva kandidát navržený pěticí stran tvořících zlínskou koalici ANO, STAN, ODS, KDU-ČSL a Česká pirátská strana zvolen. Stal se tak nejmladším primátorem v historii města Zlína a zařadil se i mezi nejmladší primátory v historii ČR.

S návrhem koalice nesouhlasil věčný kritik radnice a zastupitel za SPD Pavel Sekula. Uvedl, že v čele města by měl stát člověk s morální integritou, kterou podle něj Jiří Korec nemá.

„Férovost, čestnost, poctivost a pravdomluvnost nepatří mezi jeho vlastnosti,“ sdělil s tím, že Jiří Korec je podvodník, lhář, manipulátor. Prý se o tom přesvědčil při jednáních s ním týkajících se například řešení sporů Bytového družstva Podlesí. Sám ale soudy s radnicí podle mluvčího města Zdeňka Dvořáka prohrává.

„Máme demokracii a svobodu slova. Každý může vyjádřit svůj názor,“ uvedl v třicetiminutové pauze zastupitelstva již zvolený primátor Jiří Korec. Obvinění samozřejmě odmítá.

Jako protikandidáta navrhl Pavel Sekula rektora univerzity Petra Sáhu, zastupitele za ZLÍN 21. „Návrh nepřijímám. Vzhledem ke své vytíženosti bych nemohl tuto funkci vykonávat dle svých představ,“ reagoval rektor. Později doplnil, že politiku, tak jako každé jiné řemeslo, musí dělat lidé, kteří to umí.

Svým hlasem však nového primátora nepodpořil, dokonce se rozhodl vůbec nehlasovat. Svůj souhlas nevyjádřilo ani dalších 10 zastupitelů, kteří se hlasování zdrželi, jeden hlas byl proti. Podporu novému primátorovi nevyslovili zejména zastupitelé za ZLÍN 21 v čele s lídrem Čestmírem Vančurou.

„Stále si myslíme, že forma dvojkoalice ANO a STAN není nejlepším řešením pro další rozvoj města,“ uvedl. Nebylo tak podle něj fér vyjadřovat souhlas jen proto, že jsou v zastupitelstvu.

O budoucím primátorovi a členech rady hlasovalo jen 39 zastupitelů. Pavel Konečný za ODS a Ivo Valenta z Rozhýbejme Zlín se ustavujícího zastupitelstva nezúčastnili. Právě kvůli sporným názorům na osobnost senátora Ivo Valenty se rozpadla první po volbách sestavená koalice, sestávají z ANO, STAN a Rozhýbejme Zlín.

Tito dva zastupitelé tak nemohli složit slib. Mohou tak učinit až na dalším zastupitelstvu. Do křesel náměstků usednou tři uvolnění zastupitelé, kteří budou funkci vykonávat jako hlavní pracovní poměr. Pavla Bradu, Miroslava Adámka a Bedřicha Landsfelda doplní dva uvolnění, konkrétně Kateřina Francová a Aleš Dufek.

Místa v radě obsadí i nováčci, třeba Jiří Jaroš za Piráty či Miroslav Chalánek za ODS. Voliči si žádali změnu a v zastupitelstvu se vyměnilo 27 mandátů z jednačtyřiceti. Do zastupitelstva se totiž dostalo hned pět stran a hnutí, které v něm nebyly.

Personální změny nastaly i po volbách, odstoupil náměstek primátora Ondřej Běták (STAN), kterého nahradil Roman Macek ze stejného hnutí, svého mandátu se vzdala i Dana Kovaříková z ANO. Zastupitelem se za ni stal Václav Kovář, taktéž z ANO.