Ordinaci, kde týdenní stáž absolvují, si vybírají podle místa trvalého bydliště. Tři medici zamíří do Zlína, po jednom do Uherského Hradiště, Starého Města a Hošťálkové.

Příjem přihlášek na stáž spustil Zlínský kraj 1. března. Během prvního týdne se do programu Praktikem na zkoušku přihlásilo šest mediků z lékařských fakult napříč Českem, kteří mají trvalé bydliště ve Zlínském kraji.

Stáž je určena studentům medicíny, kteří chtějí získat nové zkušenosti a zjistit, jak vypadá medicína prvního kontaktu v každodenní praxi. V deseti moderně vybavených ordinacích na Zlínsku, Kroměřížsku, Uherskohradišťsku a Vsetínsku se jim budou po celý týden věnovat zkušení praktičtí lékaři.

Nový program má vzbudit zájem mediků o praktické lékařství, které je pro pacienta vstupní branou do systému zdravotnictví. „V první fázi bychom chtěli zprostředkovat stáž zhruba dvaceti studentům.

Budeme ale samozřejmě moc rádi, pokud bude zájem z jejich strany větší,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová. Počet zapojených ordinací, které hejtmanství vytipovalo ve spolupráci s krajským Sdružením praktických lékařů, by se v budoucnu mohl rozšířit.