„Neděláme to kvůli sobě, ale hlavně pro děti, mladé, aby se tu ukázali a předvedli, co umí. Koneckonců se máme čím pochlubit,“ netajil nadšení šestačtyřicetiletý Marek Uhrovič ze zlínského sportovního sdružení.

Zatímco ostatní se prezentovali hudbou, pochodem, hrou na hudební nástroje nebo třeba tancem, více než desítka členů sálové cyklistiky si kolem pokopávala před sebou míče na způsob míčové hry kolová. Do průvodu se v novodobé historii prvomájového průvodu zapojili podruhé.

„Za minulého režimu jsem se ho já osobně zúčastňoval také, a rovněž na kole. Sálovou cyklistiku dělám už totiž sedmatřicet let. Moc nás to tehdy bavilo, líbilo se nám to. Tehdy i teď jsou tu super lidi, dobré pivo. Rád jsem si dneska na minulost zase zavzpomínal,“ usmál se Marek Uhrovič.

V čase zpátky se vrátil ve vzpomínkách také senior Jiří Jorda ze Zlína, který průvodu přihlížel se svou rodinou.

„Byl jsem tehdy ve Svazarmu, takže byla povinnost se zapojit do průvodu. Jeli jsme v něm na motorkách. Dříve ale podle mě býval takový obsáhlejší. Ale je pravdou, že i tak se ten nynější hodně podobá tomu dřívějšímu. Nechybí ani baťovská hesla,“ zhodnotil Jiří Jorda.

Do prvomájového průvodu se zapojily zlínské dechové orchestry, mažoretky, různé folklórní soubory jak dětské, tak i dospělé, taneční školy, veteránský klub, sportovci a další sdružení, které působí ve Zlíně a jeho okolí.