Během několika okamžiků se totiž stal obětí dravce, který se snesl z výšin a ubohé zvíře si v pařátech odnášel pryč. O šokujícím zážitku Deník informoval Josef Krátký ze Slavičína, který se stal náhodným svědkem události.

„Blížil jsem se zrovna autem k příkré zatáčce a tak jsem dával mimořádný pozor, co se v tom místě děje. U silnice jsem spatřil malého pejska a tak jsem byl ostražitý, aby mi náhodou nevběhl do cesty. Najednou se ale z oblohy snesl velký pták, drapl psa a odlétl s ním do pole. Jak ale celá událost nakonec dopadla už jsem nezaregistroval,“ poznamenal Krátký.

To, že únos psa dravcem není nemožný, potvrdil zkušený ornitolog a pracovník odboru životního prostředí Městského úřadu v Uherském Hradišti Květoslav Fryšták.

„S největší patrností se jednalo o orla skalního. Podobné chování lze totiž přisuzovat právě tomuto ptákovi. Navíc, před nedávnem skupina českých ornitologů vysadila v Chřibech několik kusů tohoto dravce. Orel skalní dokáže zaútočit na malého psa a troufne si například i na lišku,“ poznamenal Fryšták.