Ve čtvrtek „trénovali“ na zlínském zimním stadionu vyhledávání výbušnin a drog.

„Celkem máme na tyto speciální kynologické činnosti dvanáct psů, kteří vyhledávají omamné a psychotropní látky, výbušniny a akceleranty hoření,“ doplnil Jiří Gregovský.

Připomněl, že u policie Zlínského kraje jsou zařazeni i hlídkoví psi, kteří jsou využíváni zejména k preventivní činnosti na úseku ochrany veřejného pořádku, při prohlídce a průzkumu terénu nebo například při pronásledování a zadržení pachatele.

Další ze psů, který si cvičení na zimním stadionu v prostorách šaten a dalšího zázemí užíval, byl i tříletý belgický ovčák malinois, „maliňák“ Uro.

„Původně byl na klasické kynologii, nyní však byl zařazen na speciální kynologii a ve výcviku je měsíc,“ uvedl jeho psovod.

Podle psovodů jsou psi, kteří vyhledávají výbušniny, využíváni zejména při vypjatých utkáních a akcích, kde je velký počet lidí. Jako například před fotbalovým utkáním Synotu Uherské Hradiště s FC Fastav Zlín nebo při domácím utkání zlínských Beranů s klubem HC Vítkovice.

Se vzájemnou spoluprací jsou zlínští sportovci spokojeni.

„Klub má s policií Zlínského kraje a Městskou policií Zlín dlouhodobě nadstandardně dobré vztahy a jsme rádi, že policie nám při opatřeních a exponovaných zápasech vychází vstříc. My zase vycházíme vstříc policii právě při těchto příležitostech, kdy tady cvičí psy a dělá různá cvičení jako například dnes. Takže jde o vzájemnou spolupráci,“ komentoval cvičení policejních psovodů se psy ředitel Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně David Navrátil.