„Vzala jsem si ho ještě jako štěně a už ho máme devět měsíců. Předtím jsem měla jednoho psa, ale ten umřel. No a jednou jsme se vypravili sem za kamarádkou a už jsme odsud odešli s Buddym,“ přiblížila osud čtyřnohého přítele.

Z Holešova přijela i tříletá kříženkyně labradora Zoja s novým pánem Jaroslavem Otáhalem. „Její předchozí majitel na ni nebyl hodný. Nechával ji několik dnů uvázanou v lese,“ vyprávěl o minulosti své fenky její majitel Jaroslav Otáhal, ke kterému se Zoja dostala před dvěma lety. „Viděli jsme ji vyfocenou v jednom deníku a zaujala nás natolik, že jsme si pro ni přijeli,“ sdělil Otáhal. Špatná minulost se však projevila na její povaze. „Dřív se hodně bála, že zůstane sama, takže na sebe dost upozorňovala třeba tím, že rozkousala doma vše, co našla. Ale teď už je hodná,“ pochválil ji pejskař.

Nápad pořádat taková setkání vznikl před dvěma roky a podle ředitelky útulku Danuše Šmigurové se těší oblibě. „Tady můžeme zjistit, jak se pejskům daří, jak se s nimi jejich majitelé sžili, jaké s nimi zažívají radostné, ale i ty méně veselé zážitky,“ přiblížila ředitelka.