„Je to první podobná terapie se zvířaty, kterou zkoušíme. Myslím, že tento druh léčby může určitě řadě pacientů pomoci. Klasickou rehabilitaci tak budeme kombinovat s kanisterapií,“ poznamenala vedoucí uherskobrodské rehabilitační ambulance Jolana Dostálková.

Terapeutka bude mít k dispozici samostatnou ordinaci, do které budou klienti docházet. Do města by mohla dojíždět až čtyřikrát týdně. „Naše sdružení má šest členů. Budeme se snažit jezdit co nejčastěji, a pomoci tak co nejvíce lidem,“ prozradila Junaštíková.

Jedinečnou spolupráci zahájila uherskobrodská poliklinika. Od září doplní rehabilitaci kanisterapie

Nová spolupráce jí vyhovuje i z hlediska dostupnosti. „Nebudu muset objíždět klienty jednotlivě. Hlavně pro psy to nebude tak náročné a únavné,“ doplnila kanisterapeutka.

Léčbu s pomocí zvířat vítá i dlouholetý chovatel psů Michal Vrba z Uherského Brodu. „Tyto metody se stávají čím dál víc populárními. Když terapie se psy funguje, proč ji nevyužít i v rámci nemocnice?“ míní Vrba. „Lidi, kteří mají zájem pomáhat druhým, bychom měli podporovat a dát jim prostor,“ dodal uherskobrodský chovatel.