Vybíráme z dotazů:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude zrekonstruované koupaliště a jestli plánujete dělat nějaké dětské hřiště, protože tady pro matky s dětma nic není, děkuji za odpověď. Petra

Přemýšlím, čím bychom mohli uspokojit maminky s dětmi, aby nemuseli říkat, že ve Vizovicích "pro matky s dětma" nic není. V rámci města je dětských hřišť několik (asi 10). Nejsou možná tak moderní, jak bychom si přáli a představovali, ale jsou funkční. Věřím, že do doby zbudování nových si budou moci děti hrát i na současných. Pokud budete mít námět, jak zpříjemnit dětem chvilky venku, napište, nebo přijďte, budeme hledat možnosti. Hezký den i Vám.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak to vypadá s R49? Už se ví, jestli to půjde tunelem a nebo bude most? Dnes

Dobrý den, zatím je vyprojektované technické řešení R49, které řeší pouze přemostění ulice Lázeňské, žádné neřeší podejítí ulice tunelem. V místech Janovy hory jsou dvě řešení - tunel i zářez, zatím však není rozhodnuté, které bude realizované. Děkuji za dotaz a příjemné odpoledne.

Hezký den. Prosím Vás, zajímalo by mě, jaký bude osud vizovické tržnice? Děkuji za odpověď. Alžběta N.

Dobrý den Alžběto. V každém případě potřebuje tržnice zásadní rekonstrukci a po předložení návrhu v podobě studie nabízí se možnost (v obou případech na základě dotací) vybudování lékařského domu. Pokud by se rekonstruovala tržnice, předpokládáme vznik multifunkčního domu s obchůdky a byty. Vše je ve stádiu úvah. Děkuji za dotaz a hezké odpoledne.

Jak se vyrovnáváte s ekonomickou krizí? Chystáte nějaká opatření? Rosťa

Dobré odpoledne Rosťo. Finanční krize ve světě i u nás je skloňovaná v mnoha pádech. Ani Vizovicím se nevyhla. Rozpočet města, který byl na počátku roku po výrazných škrtech ve výši 4 mil. vyrovnaný, je v současné době v propadu asi 4 mil. korun a v těchto dnech připravujeme k projednání zastupitelů města návrhy pro nezbytná opatření k maximálnímu omezení finančního propadu, nejlépe však k opětovnému vyrovnání rozpočtu. Omezujeme provozní náklady, tak abychom nemuseli pozastavit investiční akce. Držte nám palce ať vše dobře dopadne. Děkuji za dotaz. Hezké odpoledne.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se bude stavit ve Vizovicích nový Supermarket. Děkuji S pozdravem Štefková

Dobrý den paní Štefková, otázka vzniku supermarketu v centru Vizovic je průběžně přetřásáne v souvislosti s využitím pozemků za kulturním domem. Zatím se ještě zastupitelstvo města nerozhodlo pro konečné využití zmiňované lokality a proto anij nelze říct, zda-li supermarket bude nebo ne. Pohledy na potřebnost supermarketu v centru města jsou různé. V každém případě by zastupitelům k rozhodnutí pomohly právě názory našich občanů. Děkuji za Váš dotaz a přeji hezké odpoledne.