„Smyslem akce je během příjemného večera získat prostředky, které poté rovnou na pódiu rozdělíme konkrétním dětem či organizacím přímo tady v regionu," vysvětlila zakládající členka Korunky Veronika Záhorská. Letos se díky sponzorům, drobným přispěvatelům a návštěvníkům koncertu podařilo vybrat pět set tisíc korun. Ty mohly být hned při slavnostním večeru rozděleny mezi potřebné rodiny a organizace, kde není peněz nikdy nazbyt. Jsou to například nemocnice v Uherském Hradišti a ve Zlíně, dětské domovy, kojenecké ústavy či domovy důchodců.

Dar občanů Luhačovic předal i starosta města František Hubáček.

„U rozsvicování vánočního stromečku máme akci „starostovský čaj". Lidem rozdávám čaj a povídám si s nima. Čaj je zadarmo, ale kdo chce může přispět. Výtěžek pak jde na akci Korunky," vysvětlil František Hubáček, starosta Luhačovic, při jaké příležitosti vybírali luhačovičtí občané peníze na dobrou věc. Kolik, že se dá za takový čaj „utržit"? Víc než 16 tisíc korun.

„I v tomto předvánočním shonu je potřeba myslet na ty, kteří naši pomoc potřebují. Jsem rád, že jsme se tu sešli a všem, kteří si našli čas a myslí na druhé, je potřeba poděkovat. Velký potlesk patří i Veronice Záhorské," poznamenal jeden ze zakládajících členů občanského sdružení Korunka Libor Lukáš.

Kromě Rudy z Ostravy, večerem provázela i Diana Kobzanová. Přítomní se pak kromě jejich vtípků mohli těšit například z vystoupení Terezy Huskové, Olgy Zelené a dalších umělců.

Vánočního koncertu se v minulosti zúčastnila řada osobnosti české kultury. V Luhačovicích byla taková jména jako například Lucie Bílá, Bára Basiková, Petr Rychlý, Martin Dejdar, Eva Holubová a mnoho dalších.