Po praktických zkušenostech v soukromých keramických dílnách se znovu na střední odbornou školu vrátila, tentokrát coby učitelka odborného výcviku v oboru design a tvorba keramiky. Nevěnuje se jí jen v práci, ale i v osobním životě. "Nevytvářím jen sériovou výrobu, ale inovativní a designové výrobky s vlastními nápady.

Vsázím na originalitu, i když ráda vyrobím i ty, které slouží ke každodennímu užitku, ale držím se hlavně svých nápadů. Keramika je pro mě téměř vším, snažím se být krok vepředu před řemeslnou výrobou," říká pro Deník Magda Sudková.

Ze všeho nejvíce ji baví vytvářet výrobky pro lidi, které osobně zná, vkládá do nich totiž svým způsobem příběh. Každý takový kus je originál s určitým kouzlem.

„Proto mě mrzí, když mě někteří konkurenti kopírují a přetváří můj nápad jen z pohledu zisku. Já si těch svých vážím, mají úplně jinou hodnotu právě díky příběhu, proč takový kus vznikl a je naplněn spoustou pozitivní energie, kterou mu konkurenti nedokážou dát. Mé výrobky mají srdce," říká umělkyně.

Doma vlastní dva hrnčířské kruhy, a ve své domácnosti tudíž i celou řadu ručně vyrobeného nádobí, které denně používá ona i její rodina. „Někdy si říkáme, že tím už po sobě můžeme i házet," směje se. Její blízcí však mají radost z toho, že dělá něco, co ji baví a naplňuje. Radují se s ní z každé dobře odvedené práce.

Magda Sudková před lety jako studentka získala 1. místo v celostátní točířské soutěži v Bechyni, a to jako první v historii po několikaleté účasti svých předchozích spolužáků z luhačovické střední odborné školy.

"Každoročně se s žáky soutěže účastníme a pokaždé se nám společně daří obsadit druhé nebo třetí místo a jednou i krásné první," dodává s hrdostí na své žáky.

Během loňského školního roku byla dokonce dvakrát na tři týdny se svými žáky v tureckém Avanosu, městě keramiky. Tam pobyli u známého mistra v keramické dílně.