Sociální demokraté sice v regionu vyhráli, ale s nepřímou protivýzvou ředitele Charity se nehodlají smířit. Krajská radní Taťána Nersesjan podala kvůli tomu stížnost ke Státní volební komisi, která funguje pod ministerstvem vnitra.

„Dopis ředitele Charity bohužel nesměřoval jen na pracovníky, ale také na klienty sociálních zařízení, kteří jsou mnohdy dementní. Považuji to za ne-etické. Pan ředitel zneužil situace, protože z analýzy ministerstva financí dobře ví, že kraj dostatek peněz na sociální služby nedostal," reagovala Nersesjan.

Ředitel Arcidiecézní charity se v dopise obouvá do větší byrokracie na úřadě a plýtvání penězi. Tím pádem se podle něj nedostává na sociální služby, které by to potřebovaly. Viní z toho kraj.

„Váhal jsem, jestli dopis rozeslat. Přestože jsem dlouhodobě nespokojen s podfinancováním sociálních služeb, doposud jsem kraj nikdy tak veřejně nekritizoval. Reakcí radní Nersesjan, o níž si myslím, že je pracovitá a snaží se, jsem překvapený. Připadá mi hysterická, byť chápu, že se jí kritika dotkla," poznamenal Václav Keprt.

Účet prý nevystavil jí, ale krajské koalici, které je Nersesjan stále součástí a jíž se nepodařilo prosadit sociálním službám v kraji více peněz. Rozpočty srovnával s jinými kraji, kde je peněz vyčleněno více kvalita v zařízeních přitom musí zůstat stejná. Mezi pracovníky a klienty pak rozeslal dopis proto, že se jich financování bezprostředně týká.

„Není to protizákonné ani neetické. Mají právo být informováni, a to ne jenom jednostranně z Okna do kraje, které je placeno z peněz daňových poplatníků. Reakce radní Nersesjan mě usvědčuje v tom, že má kraj máslo na hlavě," dodal ředitel Charity s tím, že pokud zůstane situace s financováním stejná, určitě si dovolí kritiku kraje i v budoucnu.

Stížnost Taťány Nersesjan do včerejšího odpoledne na ministerstvo vnitra zatím nedorazila. Jak s ní Státní volební komise naloží, o tom bude Deník informovat v následujících dnech.

Podle krajské radní má být rezolutním nesouhlasem a jakýmsi varováním před podobným chováním v budoucnu. „Ještě se budeme na kraji radit, jak s dopisem naložíme," uzavřela Nersesjan. (šid)