K údržbě nemovitostí, které jsou kulturními památkami a jsou ve vlastnictví Zlína, jsou často použity i prostředky ministerstva kultury. „Tímto způsobem zaplatíme polovinu opravy či repase. Druhou polovinu dokryjeme z našeho rozpočtu,“ vysvětlila zlínská primátorka Irena Ondrová.

Doplnila, že město získá v nejbližší době dotace na obnovu interiérových dveří na Malé scéně v prostorách, kde sídlí ZUŠ Zlín, dále na obnovu anglických dvorků divadla a obnovu původních portálů a dveří ve veřejných prostorách radnice.

„Radnice je kulturní památkou, první velkou prací architekta Lydie Gahury. I ona potřebuje pravidelnou péči,“ poznamenala primátorka. Dodala, že náklady na opravu dřevěných portálů a zasklení budou téměř šest set tisíc korun.

Na Malé scéně půjde o obnovu nepůvodních plastových klik a také bílého lakového nátěru za sto tisíc.

Třetí letošní akcí hrazenou z prostředků ministerského Programu regenerace městských památkových rezervací a zón bude obnova anglických dvorků, tedy sklepních světlíků podél budov divadla.

„Zrekonstruují se stávající pochůzné anglické dvorky, přičemž vyměníme poškozené skleněné tvárnice,“ informovala primátorka. Předpokládaná cena těchto oprav by měla být asi tři sta tisíc korun.