Zlín věří v nevinu, podle něj záleží na právním výkladu

„Mohu potvrdit, že pokuta ve výši tři miliony korun za závažné porušení zákona o veřejných zakázkách městem Zlín byla zaplacena,“ sdělil ředitel odboru vnějších vztahů ÚOHS Kristián Chalupa. Dodal, že sankce byla uložena ve správním řízení, které se týkalo třinácti zakázek, a zaplacena 29. listopadu.

Zástupci magistrátu: Nepochybili jsme

Představitelé Zlína i přes uhrazení peněz zastávají názor, že nepochybili. Případného viníka proto zatím nehledají. „Rada si myslí, že je pokuta neopodstatněná. Je to tvrzení proti tvrzení,“ poznamenal náměstek primátorky Miroslav Kašný (KDU-ČSL).
Vše prý záleží na výkladu zákona o veřejných zakázkách. „Právní stav věci se pro nás nemění. Věděli jsme, že žaloba proti rozhodnutí nemá odkladný účinek, takže jsme zaplatili. Stále však zastáváme názor, že jsme zákon neporušili,“ komentoval tajemník magistrátu Zdeněk Mikel.

Zlín: Vyhrajeme

Žaloba proti rozhodnutí ÚOHS je stále u soudu, jednání v této věci zatím nebylo nařízeno. „Myslíme si, že vyhrajeme a získáme ty tři miliony zpět. Můžu to říct podle nejlepšího vědomí a svědomí,“ netajila se primátorka krajského města Irena Ondrová (ODS).

Přečtěte si také:

Antimonopolní úřad: rekordní pokuta ve výši tří milionů pro Zlín platí

Město Zlín musí zaplatit rekordní třímilionovou pokutu, ale bude se bránit

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika