Hasiči včera ale zasahovali jen u třech případů v kraji. Dvakrát vyjížděli na Kroměřížsku, jednou na Uherskohradišťsku. Na Zlínsku se stala nehoda, u které zasahovali, dnes dopoledne u Zádveřic.

„Na vině ale nebyl sníh,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková s tím, že silnice jsou většinou jen mokré.

To potvrdila i tisková mluvčí Zlínského kraje Milena Šabatová.

„Všechny silnice jsou sjízdné,“ uvedla.

Na rozdíl od hasičů nehodovost policii potrápila více.

„Vyjížděli jsme k 23 dopravním nehodám v celém kraji,“ dodala s tím, že téměř většina případů se stala v souvislosti s počasím, dle statik ale nejde o žádné vysoké číslo.

Miss OK 2018 v Besedě v Otrokovicích.
Startuje Miss OK. Je určena půvabným středoškolačkám

Meteorologové však varují před nepřízní počasí. Stále sněží, sněhová pokrývka zůstává ležet i ve městech, napadlo i více než 15 centimetrů sněhu. „Pozor na náledí,“ varuje meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

První víkend nového roku, stejně jako začátek příštího týdne bude v duchu zimního počasí. Ve vyšších polohách bude sněžit intenzivně.

„Během víkendu napadne v místech s nadmořskou výškou více než 400 metrů i deset centimetrů sněhu, a protože bude mrznout, sníh se udrží a neroztaje,“ prozradila Honsová.

Zejména na horách tak budou nezbytné sněhové řetězy.

V nížinách mají po celou sobotu a část neděle padat smíšené srážky.

„Bude to takový pel mel. Chvíli sníh, chvíli déšť. V kombinaci s mrazem si lidé musejí dávat pozor na náledí. Zejména řidiči by měli dbát zvýšené pozornosti,“ nabádá Honsová.

Sněžení by mělo polevit začátkem příštího týdne, mráz však bude přetrvávat a nepoleví. Podle Dagmar Honsové bude až minus osm stupňů Celsia, během dne se bude oteplovat. Ošemetná tak bude situace v odpoledních hodinách. Teplota se bude pohybovat od minus jednoho do plus jednoho stupně Celsia.

„Což bude způsobovat náledí,“ uzavřela Honsová.

První miminko Zlína se narodilo 2. 1.  2019 ve 12:36. Holčička Natálie Bartošová z městské části Štípa vážila 3710 gramů a měřila 50 centimetrů. Poblahopřát jí přišli primátor Zlína Jiří Korec a člen představenstva KNTB Vlastimil Vajdák.
Holčička Natálie. Zlín na ni čekal více než 36 hodin