„Těsnou nadpoloviční většinu při hlasování nakonec získal Radomír Rafaja,“ informovala předsedkyně Okresního výboru KSČM Zlín Dagmar Butnikošarovská. „Byl to čestný boj. Jaké jsou mé priority? Upřednostním dopravu. Přiznám iomyly komunistů před rokem 1989.Například, že nemohli lidé cestovat,“ uvedl Radomír Rafaja, který je místopředsedou zlínské městské organizace.

Nového kandidáta do senátu podpořil vOtrokovicích republikový předseda strany Vojtěch Filip. „Současný jednobarevný senát jedné strany blokuje politickou scénu. Nenapomáhá rozvoji demokracie vČeské republice,“ uvedl. Vyjádřil se ikdění na Zlínsku. „Současný problém je například vslučování škol,“ pokračovalFilip.

Komunistický předseda kontrolního výboru Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky Vladimír Koníček kritizoval icentrální zásahy. „Mrzí nás, že Nejvyšší kontrolní úřad zrušil své regionální pracoviště ve Zlíně. Občané vpohraničí to vnímají jako špatnou věc,“řekl.

Kromě komunistů už zveřejnili své kandidáty do podzimních senátních voleb na Zlínsku idalší strany. ODS nominovala zlínského zastupitele Miroslav Šindláře, ČSSD současnou senátorku Alenu Gajdůškovou a KDU-ČSL zlínského radního Josefa Deváta.

Komunisté vybírali vOtrokovicích isvé kandidáty do podzimních krajských voleb. „Vybrali jsme celkem třináct kandidátů,“ sdělila Dagmar Butnikošarovská, která byla současně znovuzvolena předsedkyní okresního výboru.