Brankář Libor Kašík věří, že v příští sezoně zazní hit častěji.

Osobnosti ze Zlínského kraje vzpomínají na zpěvačku s velkým Z.

Libor Kašík, brankář HC Zlín

Byla to skvělá zpěvačka, která dokázala zaujmout několik generací. Její písnička Raketou na Mars je naše vítězná písnička. Určitě si ji budeme po každém vítězném zápase pouštět v kabině dál. Prostě to zůstane tak, jak to bylo, stejně jako všichni budou dál poslouchat její písničky. Pevně doufám, že písničku Raketou na Mars od Věry Špinarové budeme v dalších sezonách poslouchat častěji.

Zdroj: Youtube

ČTĚTE TAKÉ: Co bude se zámkem? Zlín si vybere architekta

Zdeněk Hrachový, frontman kapely Fleret

Jsme z toho smutní, i slzy byly. Přemýšlel jsem, kdy vlastně Věra začala zpívat. Protože když jsem byl ještě školák a bydlel jsem na severní Moravě, chodíval jsem na její koncerty. Vzpomněl jsem si, že měla 16 let a už vystupovala. Myslím, že zemřela ještě strašně mladá. Osobně mě to moc mrzí, znali jsme se, potkávali, občas i společně něco vypili. Spolupracovali jsme na písničce Blues o zlatým zubu. Zazpívala to napoprvé a s takovým drajvem… Přesně, jak to mělo být. Její odchod je pro mne po Jarmile další velkou ztrátou hlasu, který už tady nebude.

ČTĚTE TAKÉ: Expozici lemurů jsme museli zrušit. Návštěvníci je přes zákaz krmili

Robert Rohál, holešovský novinář a fotograf

Paní Věru Špinarovou jsem měl rád. Za roky jsem s ní dělal řadu rozhovorů, dokonce jsme spolu seděli v jedné talentové soutěži v porotě, a tak jsem ji stačil poznat i jinak než jen z koncertů a desek. Byla to nejen fenomenální zpěvačka, ale taky moc fajn a origoš ženská. Odešla příliš brzo.

Marta Santovjáková Gerlíková, zpěvačka a režisérka filmu Děda

Věra Špinarová měla natáčet scény do filmu Děda, bohužel zdraví jí nedovolilo. Byli jsme ale stále v kontaktu. Písničku, kterou měla ve filmu zpívat, jsem převzala já. Po telefonu jsem s ní ale konzultovala, jak ji správně zazpívat. „Naper to tam,“ zněla tehdy její rada. Byla to jedinečná zpěvačka, která mnoho dokázala. Nevím, jestli se další taková objeví.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

ČTĚTE TAKÉ: Vypnuté semafory ve Zlíně způsobily potíže. Zraněno bylo osm lidí